GENEL / 18.09.2019 00:03

Bodrum'da kayboldu diye ormanda aranan turist bakın nereden çıktı!

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Pedesa Antik Kenti'nde yürüyüş yaparken eşinin kaybolduğu ihbarında bulunduğu 72 yaşındaki İngiliz turist için arama kurtarma çalışması başlatan ekipler, turistin oteline geri döndüğünün anlaşılması üzerine 3 saat süren operasyonu sonlandırdı.

Alınan bilgiye göre, Bodrum'daki tatillerinin son gününde Pedesa Antik Kenti'ni ziyaret eden İngiliz turistler Wal Bruke (72) ile eşi Carol Bruke, antik kentte yürüyüşe çıktı.

Carol Bruke, yürüyüş sırasında yorularak bir ağacın dibine otururken, eşi Wal Bruke de yürüyüşünü sürdürdü. Bir süre burada bekleyen Carol Bruke, eşinin geri dönmemesi üzerine telaşlanarak durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Kayıp ihbarı üzerine bölgeye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) gönüllüleri ile Muğla 911 Arama ve Kurtarma Derneği ekipleri sevk edildi.

Aramalar sırasında Bruke çiftinin kaldığı otelin yetkilileri, telefonla ulaştıkları ekiplere Wal Bruke'un otelde olduğunu bildirdi. Bunun üzerine yaklaşık 3 saat süren arama kurtarma çalışması sonlandırıldı. Eşinin sağ olduğunu öğrenen Carol Bruke gözyaşlarına hakim olamadı.

OTELE GİDİŞİNİ ANLATTI

Otele dönen ve sağ olarak karşısında gördüğü eşine sarılmadığı görülen Carol Bruke, "Niye kayboldun?" diye tepki gösterdiği Wal Bruke serzenişte bulundu. Wal Bruke, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinden ayrıldıktan sonra geri dönerken yolunu şaşırdığını belirtti. Bunun üzerine dere yatağını takip ederek Torba Mahallesi'ne indiğini dile getiren Bruke, "Otostop çekerek bir motosiklete binip taksi durağına gittim. Oradan da taksiyle otele geldim." diye konuştu.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR TSK için üretilecek! Geri sayım başladı, 2021'de geliyor GENEL - 31.05.2020 SpaceX'in Dragon kapsülü Uluslararası Uzay İstasyonu'na kenetlendi GENEL - 01.06.2020
  • Hamza kaplan 18.09.2019 00:49 /

    Adam kadından belliki kurtulmak istemiş ancak kadın daha zeki çıkmış ve hemen kurtarma ekibine haber etmiş,, yoksa kadın adamı bulmaya çalışsa kendisi kaybolurdu ve adam istediğini elde etmiş olurdu,, bu bir ingiliz kafatasıdır...

genel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla