DÜNYA / 29.09.2019 14:41

Yüzlerce fanatik Yahudi'den Mescid-i Aksa'ya baskın

Yüzlerce fanatik Yahudi, İsrail polisi eşliğinde işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Yüzlerce fanatik Yahudi, İbrani takvimine göre yılbaşı olan Roş Aşana kutlamaları dolayısıyla sabah erken saatlerde İsrail polisi korumasında işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi. Yerel kaynaklara göre, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğindeki Likud Partisi Milletvekili aşırı sağcı Yehuda Glick ve beraberindeki yüzlerce fanatik Yahudi, İsrail polisi korumasında Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi. Gruplar halinde Mescid-i Aksa'nın avlusuna giren Yahudiler ayin yaptı.

Mescid-i Aksa'nın tüm girişlerine bariyer koyan İsrail polisi, Müslümanların sabah namazı kılmasına engel oldu. Kudüs Yüksek İslami Komite Başkanı ve Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskınlarını şiddetle kınayarak, "Bu baskınlar, özellikle Yahudi tatillerinde Mescid-i Aksa'ya sürekli düzenleniyor" dedi. Sabri, Müslümanlara Mescid-i Aksa'yı tüm tehlikelerden koruma çağrısı yaparak bu tür baskınların Mescid-i Aksa'yı Yahudileştirme politikası çerçevesinde yapıldığını vurguladı.

Kudüs'teki İslami hareket, dün fanatik Yahudilerin Müslümanların ilk kıblesi olma özelliği taşıyan Mescid-i Aksa'ya baskınlarını engellemek için Filistin halkına çağrıda bulunmuştu.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 'Biz de varız' dediler! ABD'ye resmen savaş açtılar! Bir bir çöküyor... DÜNYA - 31.05.2020 Amerika'da kan donduran görüntüler! Yağma başladı DÜNYA - 28.05.2020
  • vatanislam 30.09.2019 12:30 /

    Müslümanların birleşmesi gerekirken bütün müslüman ülkelerinde çatışmalar var. Hükümetimizin liderlik vasfını takınarak bütün müslüman ülke liderlerini yanına alıp bir vilayet nidasında birleşmeli ve artık 3.dünya savaşına hazırlık yapmalıyız. İslamiyet gerileme dönemine geçmiş durumda ve gün geçtikçe azalmaktadır. Şeriat kanunlarına dönülmeli ve dünya üzerinde nerede zülüm gören müslüman varsa oraya el atılmalıdır.

  • Selim 30.09.2019 09:57 /

    Çok yakında sonunuz gelecek bekleyin insanlığın yüz karaları.

dünya kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla