MEDYA / 18.10.2019 18:40

Yalnız bir ALLAH var

İslam’ın Amentüsü - Meraklı Çocuk İle Annesi kitabının ‘Yalnız Bir Allah Var’ hikayesinin animasyon filminde, Allah’ın bir olduğu ve denginin olmadığı anlatılıyor.

Çocuklara faydalı olabilmenin koşullarını kavratan animasyon film; “Allah her şeyi nasıl yarattı? Allah her şeyi görür mü? Dünyaya gelmemizin sebebi nedir? Allah’ın lütufları nelerdir? Allah her canlıya rızkını verir mi? Bebekler nasıl büyür?” sorularına yanıt veriyor.

‘Yalnız Bir Allah Var’ hikayesinin animasyon filminde, varlığı yaratan, bu dünyayı donatan, her şeye düzen veren, bu düzeni sürdüren yalnız bir Allah’ın olduğu, benzerinin ve alemde denginin olmadığı anlatılıyor. Allah’ın canlı ve cansız her şeyi bildiği, gördüğü, bilgisinin sınırsızlığı, her şeye gücü yettiği, kudretinde sınır olmadığı bu animasyon filminde detaylı bir şekilde aktarılırken, insanların dünyaya gelmesinin gerçek sebebinin Allah olduğu ve kullarını çok sevdiği de vurgulanıyor. 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Hasan Basri Yalçın'ın sözüyle stüdyo sessizliğe büründü MEDYA - 16.05.2020 Fatih Portakal'ın renkten renge girdiği anlar! İşte ABD gerçekleri MEDYA - 18.04.2020

medya kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla