EKONOMİ / 19.10.2019 14:12

Barış Pınarı Harekatı bölgesine özel harekat desteği

 Trabzon'da görevli 165 özel harekat polisi, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla Suriye'de başlatılan Barış Pınarı Harekatı bölgesine uğurlandı.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Özel Harekat Şubesinde görevli 165 polisin harekat bölgesine gönderilmesi öncesinde kurban kesilerek dua edildi.

İl Emniyet Müdürü Metin Alper, özel harekat polislerine hitaben yaptığı konuşmada, "Mübarek cuma gününde göreve gidiyorsunuz. Sizler bu milletin çocuklarısınız, bu vatanın evlatlarısınız. Bu vatan sizden bir görev bekliyor. Bu vatan, sizin göreve gidip Rasulayn'da, Tel Abyad'da, Aynel Arab'da ecdadınız, atalarınızın yaptığı gibi Türk'ün gücünü, kahramanlığını dünyaya göstermenizi istiyor." dedi.

"Geçmişte atalarımız bunu yaptı." diyen Alper, "Oraya gittiğiniz zaman ecdadımızın izlerini, şehitlerimizin manevi atmosferini göreceksiniz. Bugün sizi buradan yolcu ediyoruz. Trabzon arkanızda, bu ülke arkanızda, Trabzon insanı her zaman elleri semada, dilleri duada sizler için dua edecek. Bizler de sizler için dua edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Alper, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine de değinerek, "Kıyafetli hainlerin 15 Temmuz'da başımıza bomba yağdırdığı, bu vatanın tanklarını kendi evlatlarının üzerine sürdüğü dönemde siz sadakatli aslanlar çıktınız, bu ülkeye sahip çıktınız, 'bu ülke bizim' dediniz. Görevinizin başarılı olmasını, Rabbimizden sizler için muvaffakiyetler diliyorum. Sizi önce Allah'a sonra bu vatana emanet ediyorum." diye konuştu.

Harekata katılacak polisler daha sonra mesai arkadaşlarıyla vedalaşarak harekat bölgesine gitmek üzere yola çıktı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR İHA-SİHA hazımsızlığına susturan cevap! EKONOMİ - 22.05.2020 Dünya bu kadının sözlerini konuşuyor: ABD siyahları sömürdü! Asıl yağmacı olan sizsiniz EKONOMİ - 30.05.2020
 • Önce Vatan 20.10.2019 02:26 / 2 kişi beğenmiş /

  Allah yar ve yardımcınız olsun, dualarımız sizinle, Allah'a emanet olun...

 • Trabzonlu 20.10.2019 01:13 / 3 kişi beğenmiş /

  Rabbimin sizi koruyup gözetsin. Ordumuzu, milletimizi daima muzaffer etsin. Bu domuz PKKlılara destek verenlerin topunun belasını versin.

 • necati 19.10.2019 23:24 / 7 kişi beğenmiş /

  Allah Yar ve yardımcınız olsun Arslanlarım.Dualarız sizinle....

 • Yıldız 19.10.2019 23:23 / 5 kişi beğenmiş /

  şu mu demek oluyor,bu hainlerle abd sözünde durmayacak bizim yiğitler de onları dize getirecek,, sınıra blok yapacak..

 • kaçan kurtulur 19.10.2019 23:06 / 5 kişi beğenmiş /

  ypg şimdi yandı. özel harekat da sahaya iniyor. ypg kaçtı kaçtı, kaçmadı hapı yuttu.

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla