GÜNCEL / 05.11.2019 00:03

Soylu: AP'de Türkiye'yi şikayet eden ahmağa söylüyorum, millet sana hesabını ödetecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Green Park Otel'de düzenlenen Polis Merkezleri Eğitici Yetiştirme Kursu 2'nci Grup açılış programına katıldı.

Soylu, bugün terörizmden yargılanan, aynı zamanda terörist olmaktan ceza alanları, bu ülkenin ve o beldenin selameti için görevden aldıklarını anlattı.

"Avrupa Parlamentosu'na gidip, Türkiye'ye gidip şikayet eden ahmağa söylüyorum. Bunun bedeleni bu millet sana ödetecek." diyen Soylu, şunları ifade etti:

"Bu iş o kadar bedava değil. Yazıklar olsun. Bu milletin sana okuttuğu okula yazıklar olsun. Bu milletin sana verdiği emeğe yazıklar olsun. Birileri eline silah alacak, 9 aylık çocuklarımızı, 11 aylık bebeklerimizi şehit edecek, orada Kürt, Arap ve Türk kardeşlerimizin dükkanını açmasını engelleyecek, çocukların üniversiteye gitmesini engelleyecek, bunu o belediyenin belediye başkanları yapacak, sen de Avrupa Birliği Parlamentosu'na gideceksin veya oradaki belediye toplantısına gideceksin, Türkiye'yi şikayet edeceksin. Yazıklar olsun. Bunları söyleyemeceksek, bunları ifade edemeyeceksek yaptığımız görevin ne anlamı var. Bu kadar ucuz mu bu işler."

"Bu belediyeleri haksızlıkla aldınız" diyenlere seslenen Süleyman Soylu, "Yazıklar olsun size. Ne yapacağız, ağzımızı açıp bekleyecek miyiz? İlk önce çukur kazsınlar, ondan sonra Rasulayn ve Tel Abyad'daki gibi onları betonlasınlar, tünel kazsınlar, ondan sonra kendilerine verilmiş ağır silah ve mühimmatla ülkemizi bölsünler, parçalasınlar. Ülkemizin ekonomik kayıplarına sebebiyet versinler. Özgürlüğümüze, hürriyetimize, huzurumuza ve kardeşliğimize saldırsınlar, biz de 'Seçildiler, biz ne yapalım' mı diyelim?" değerlendirmesinde bulundu.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Sisi ateşle oynuyor! Libya sınırında sıcak dakikalar, Türkiye'ye de gözdağı GÜNCEL - 10.07.2020 TSK'nın TOW 2A Anti-Tank Güdümlü Füze atışı nefesleri kesti GÜNCEL - 09.07.2020
 • Hamza 06.11.2019 22:46 /

  Helal be

 • bypoyraz 05.11.2019 10:24 / 1 kişi beğenmiş /

  bin soysuza bir SOYLU yeter...

 • dadaş35 05.11.2019 10:20 / 1 kişi beğenmiş /

  Sen tek kelimeyle Türksün sayın SOYLU helal olsun eğer zerre kadar hakkım varsa helal olsun.

 • ahmet 05.11.2019 09:45 / 1 kişi beğenmiş /

  sayın bakanımı tebrik ediyorum on numara konuşma yaptı helal olsn

 • Mücahit 05.11.2019 09:27 / 1 kişi beğenmiş /

  Sayın İçişleri Bakanımızın her söylediğine harfiyen katılıyorum. Adamsın Soylu.

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla