GÜNCEL / 09.01.2020 01:15

İmamoğlu önce sessiz kaldı sonra tepki gösterdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk'te yayınlanan 'Türkiye'nin Nabzı' programında soruları yanıtladı. Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul'a ilişkin açıklamalarda bulundu. Jeolog Prof. Dr. Celal Şengör telefonla yayına bağlandı. Şengör, Ekrem İmamoğlu'nun "Kanal İstanbul depremi tetikleyecek" iddialarına ilişkin "Kanal deprem tetikler demek yanlıştır, hesabını yapmak kolay. Eğer tsunami olursa Kanal tehlikeye girer. Bir deprem Kanal'ı kırar mı, kırmaz mı hesaplama yapılmadan bilemeyiz. Ben sadece Kanal etrafında yeni bir şehir oluşturmak cinayettir dedim. Sayın İstanbul Belediye Başkanımızın söylediğini orada tekrar ettim. Artık İstanbul yeni bir şehri kaldıramaz. Bu benim vatandaş olarak görüşüm. Jeolojik olarak dediğim, kanal büyük deprem yapmaz. Biz Atatürk Barajı'ndan biliyoruz bunu. Sadece ve sadece jeolog olarak konuşuyorum. Bunu dışında Terkos Gölü'ne sızar mı falan. " dedi. İmamoğlu'nun "Celal Şengör'ü davet ettim ama mazeret bildirerek katılmadı" sözlerine de sitem eden Şengör, "Evet mazeretimi de söyledim. Bu işi hakikaten bilen bir avuç adam var. Bunlarla konuşmak lazım. Böyle geniş toplantılar politik olarak doğrudur, bilimsel olarak yanlıştır dedim. Sayın Başkan'ın yanındaki adamlara ben izah ettim. Doğru adamlarla konuşacaksınız" diye konuştu. 

İBB Başkanı İmamoğlu, Şengör'ün açıklamaları sırasında suskunluğunu korudu. Şengör yayından ayrıldıktan sonra İmamoğlu, Şengör'ün stüdyoya telefonla bağlanmasına tepki gösterdi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Azerbaycan'da Türk Bayrağı yakmaya çalışırsanız ne olur? (1 Temmuz Bi Acayip Haberler) GÜNCEL - 02.07.2020 Balık Kartalı köpek balığını böyle avladı! GÜNCEL - 03.07.2020
 • Hakan 11.01.2020 03:56 / 1 kişi beğenmiş /

  16 milyon ne ben sana bir daha oy vermicem.

 • mesut 10.01.2020 12:03 / 2 kişi beğenmiş /

  Yav bir siyaside mert cömert olsun arkadaş.Ben tetikler diye biliyordum yanlış bilgilendirilmişim de.Ben herhangi bir insan değilim ne demek o zaman sayın cumhurbaşkanına sıradan kelimeler kullanma deriz..Bu ne kibirdir arkadaş ya..

 • Tarihçi i 10.01.2020 11:41 / 2 kişi beğenmiş /

  Benim merak ettiğim şey geldiğinden. Beri İstanbul için ne icraat yaptı. İstanbullular memnun mu.

 • Vatandaş 10.01.2020 11:37 / 3 kişi beğenmiş /

  Adamın işi İstanbul'u siyasi malzeme yapmak, her konuşması kaos ve algı üzerine toplumda iç çatışma yaratmak istiyor.,Gezi parkı gibi bir eylem peşinde. Sürekli 16 milyonun Belediye başkanı olduğunun altını çiziyor metroları , otobüsleri kendi siyasi çizgisinin reklam yeri olarak kullanıyor . Bu çok yalnış ,ona oy vermeyen kalan %50 bu icratları belediye otobüslerinde metrolarda ,şehir hatlarında izlemek zorunda değil. Hizmet yap metroları bitir laf üretme.

 • ibrahim 10.01.2020 11:15 / 2 kişi beğenmiş /

  başkan efendi yapılacaklarla uğraşma senin işin değil sen istanbulun sorunlarıyla uğraş mesala depremde ne olacak bu milletin hali bu binaları bozup dene aynısı yapılıyor bunlara bir çare bul milletin oyunu aldın kayaşehir allahin dağı ıstanbulun her yeri arsa dolu proje üret hekesin evini ona ver şehri moderleştir boş işlerle uğraşma aslında sen bu işlerden anlarsın beylik düzümde yaptığin gibi b evler esenler bağcilar ve diğerleri halkı incitmeden bunu yaparsan seninide bir eserin olmuş olur

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla