Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Sırbistan ziyareti sırasında Belgrad üzerinde uçan uçağa, Sırbistan Hava Kuvvetleri’ne ait MİG-29 savaş uçakları eşlik etti.  

 Rusya’nın Balkanlar'daki müttefiklerinden Sırbistan’a çalışma ziyareti yapan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Belgrad’da Sırp mevkidaşı Aleksandar Vulin ile görüşme gerçekleştirdi. Bu ziyaretten hemen önce görüntülenen uçuş anları ise ziyaretin gündemini değiştirdi. Resmi törenlerle karşılanan Şoygu’nun uçağı Sırbistan hava sahasına girdiği anda Sırbistan Hava Kuvvetleri’ne ait Rus yapımı MİG-29 tipi savaş uçakları eşlik etti. Sırp uçakları Şoygu’nun uçağının etrafında uçarken Rus askeri uzmanlar bunun, Sırbistan’ın Rusya’ya güvenini ortaya koyan bir jest olduğu yorumlarını yaptı.
 
Resmi törenin ardından ikili görüşme gerçekleştiren Şoygu ve Vulin, Rusya ve Sırbistan arasındaki askeri ilişkileri ele alırken, Balkanlar'daki gündemi de değerlendirdi. Görüşmede Rusya ile Sırbistan arasındaki ortak tatbikatlar, Rus hava savunma sistemlerinin Sırbistan’da konuşlanması ve Sırbistan Kosova gerilimini görüştükleri aktarıldı.

 

Yorumlar 5 Yorum Var
 • Serkan 17.02.2020 22:58
  Balkanları karıştırmaya mı gitmiş
 • Suat 17.02.2020 22:29
  1990 da Yugoslavya dağıldı Sırplar Müslümanları öldürdü arkalarında rus slobikler vardı, Suriye'de Müslümanlar öldürülüyor arkalarında kim var rus slobikler ve şii iran general sülo leşinden şehit diye bahsediyorlar kadın ve çocuk öldürerekmi şehit olunuyormuş onlar öyle sanıyor.İran sözde komşu ama bildiğin en zehirli yılan hemde en önde gideni.
 • Adana01 17.02.2020 21:05
  Balkanları yeniden ateşe vermek isteyebilir Rus katil terörist devleti. hiç hayırlı bir ziyaret değil.
 • Vatandaş 17.02.2020 20:44
  İkisi de güvenilmez fakat birbirlerine güvenirler tabii aynı kalleş ırktan geliyorlar..
 • meryem 17.02.2020 19:53
  hah tencere kapak iki savaş fitnecisi.