GÜNCEL / 05.04.2020 14:34

Koronavirüsün yayılmasında 5G teknolojisinin rolü var mı? İngiltere'de baz istasyonlarına saldırı

5G teknolojisinin koronavirüsün yayılmasında rolü olduğu teorileri sosyal medyada hızla yayılırken İngiltere'nin farklı şehirlerinde baz istasyonlarına ve telekom altyapısına saldırılar gerçekleşti.

İngiliz yetkililer ise 5G'nin koronavirüsü yaydığı teorilerini kesin bir dille reddetti. İngiltere'de kabine faaliyetlerinin koordinasyonundan sorumlu Bakan Michael Gove bu yöndeki bir soru üzerine “Bu sadece bir safsata, hem de tehlikeli bir saçmalık” dedi.

Yeni tip koronavirüs Covid-19’un yayılmasında 5G mobil teknolojisinin etkisi var mı? Bu yöndeki iddiaların yayılmasıyla birlikte İngiltere’de 5G direklerine saldırılar gerçekleşti. Bu yöndeki iddialarla ilgili bir soruya cevap veren İngiltere Kabine Bakanı Gove bunun anlamsız olduğunu olduğunu belirterek “tehlikeli bir saçmalık” yorumunda bulundu.

Birmingham şehri başta olmak üzere ülkede bazı yerlerde baz istasyonlarına saldırılar gerçekleşirken telekom çalışanlarına da sataşmalar oldu.

İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi Medikal Direktörü Stephen Powis 5G komple teorisinin bilimsel bir veriye dayanmayan yalan haber olduğunu söyledi. Powis, bu iddiaların salgınla mücadele eden acil yardım ekiplerinin çalışmalarına zarar verebileceğini kaydetti.

Powis “5G hikayesi tamamen ve sonuna kadar bir zırva. Saçmalık. Yalan haberinin en kötü türlerinden birisi.” dedi.

Ülkede telekom operatörleri 5G ile koronavirüs arasında ilişki kuran söylentilerin hızla yayıldığının ve sektör çalışanlarının tehdit edildiğinin farkında olduklarını bildirdi.

 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Nedim Şener: Türkiye'de tetiklenmeye başlandı! Herkes hazır olsun! GÜNCEL - 01.06.2020 Tümgeneral Aydoğan paşa şehit olmadan önce askerlere böyle seslenmişti! GÜNCEL - 01.06.2020
 • İnsan 06.04.2020 09:21 /

  bizim ülkede de chp iyi hdp ittifakı mensupları yalana doymuyor

 • furkan 06.04.2020 03:20 /

  bir anda ileri toplumlar, üst ırklar (yersen) oldu sana amazon kabilesi, ama neden. çok kafa tuttunuz be kardeşim, unuttunuz yaradanı, her şeyi insan yapıyor dediniz

 • vatandaş 06.04.2020 01:30 /

  Aslında ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler vardır bi bildikleri test ediyoruz, ha ya öyleyse?

 • ümmet 06.04.2020 01:26 /

  adamın cebine para giriyorsa zevku sefası yerindeyse sorgulamaz, umrunda olmaz. gidin bakın abd de ve avrupada yaşayan mallara, hepsi oranın iti olmuş, döner sana laiklikten demokrasiden özgürlükten kemalizmden dinsizlikten bahsederler ellerindeki parayı üzerindeki pahalı elbiseleri göstererek. ama bundan sonra hiçbirşey eskisi gibi olmayacak, bu mallarında boyunun ölçüsünü göreceğiz, Allah ümmeti muhammedi bu sapık güruhtan ayırsın, selamet versin, zalimlerin ise helakını artırsın.

 • ümmet 06.04.2020 01:25 /

  ilaçlar şunlar bunlar hepsi bunların elinde. sen onlara yiyecek içecek sağlık ve teknolojik bakımından bağımlısın. tabiri caizse yeni doğmuş bir bebek gibi onların insafına bakıyoruz, istediklerini yediriyorlar, içiriyorlar, giydiriyorlar istediklerini yapıyorlar. müslüman uyanık olur, bu mal ateistler, liberal ve demokratlar gibi olmayın. bunlar maddeye taparlar, etik ve ahlak değerleri yoktur.

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla