Kadıköy’de esnaf kredisi almak isteyen vatandaşlar, sosyal mesafe kuralını ihlal etti.Esnaf ve Sanatkar Sicil Müdürlüğü Anadolu Yakası Şubesi önünde yoğunluk oluşturan vatandaşları sosyal mesafeye uymaları konusunda polis ekipleri sık sık uyardı.

Kadıköy’de esnaf kredisine başvurmak isteyen vatandaşlar, yoğunluk oluşturdu. Esnaf kredisi almak için esnaf sicil kaydı oluşturmak amacıyla İstanbul Esnaf ve Sanatkar Sicil Müdürlüğü Anadolu Yakası Şubesi önünde bekleyen vatandaşlar, sosyal mesafe kuralını da ihlal etti. Polis ekipleri polis otosundan, yoğunluk oluşturan vatandaşları sosyal mesafe konusunda uyardı. Bazı vatandaşlar ise, başvurunun internet üzerinden yapılması gerektiğini söyledi.

“Sabırsızlık var, sosyal mesafe ihlal ediliyor”

Krediye başvurmak için sicil kaydı almayı bekleyen İsmail Alagöz isimli bir vatandaş, “Buradakiler devletin destek kredisini almak için buradalar. Bankalar esnaf sicil kaydı istiyor. Müthiş bir yığılma var. Bu yığılmanın engellenmesi için bence internet üzerinden bu esnaf sicile bir kayıt işlemi olsa, paraların da onlıne internet üzerinden yatırılması olsa buradaki yığılma aza indirilmiş olur. Aşırı derecede yığılma oluyor. Dünden kalan numaralar var. Sabah saat 05.00’ten beri buradan olanlar var. Sabırsızlık da var, sosyal mesafe de ihlal ediliyor burada, maskesiz olanlar da var. Biraz zor yani” dedi.

“Başvurunun online yapılmasını istiyorum”

Selçuk Yurtseven isimli bir vatandaş ise sabah saat 06.00’dan beri beklediklerini söyleyerek, “Devletimizden Allah razı olsun. Esnaf kredisi çıkarttı esnafa. Ancak Esnaf Odası’na kayıt olma şartı koyuldu. Bunu da onlıne sistem üzerinden yapabiliriz. Burada sosyal mesafeye kimse uymuyor. Bunun onlıne olarak, internet üzerinden yapılmasını istiyorum” diye konuştu.

Yorumlar 80 Yorum Var
 • Ali 09.04.2020 23:03
  cehalet cok malesef
 • Mehmet 09.04.2020 20:22
  Bunların cezasını peşin krediden kelle başı kesicen.çekerken 3150tl eksik verin.
 • Ali 09.04.2020 19:52
  Çiftlikteki inekler sabah kalkıyor beslenme yerlerine gidiyor orada sağılıyor sonra sağım bitince kendileri geriye dönüyor. Sokak kedileri köpek gördümü hep kaçar bana zarar vermesin diye. Hayvanlar anlıyor ortama ayak uyduruyor.
 • istanbul 09.04.2020 19:34
  imamoğlu yapıyordur........
 • VEFA 09.04.2020 16:39
  internet üzerinden yapılamaz mı zaten herkesin ne olduğu belli
Daha fazla yorum görüntüle