GÜNCEL / 02.05.2020 16:02

Kış uykusundan uyanan boz ayı alabalık tesisine dadandı!

Trabzon'un Tonya ilçesinde, kış uykusundan uyanıp aç kalan boz ayı, koronavirüs tedbirleri kapsamında Sazalan Yaylası'nda kapatılan alabalık tesislerine dadandı. Kapısını kırıp içeri girdiği tesisteki buzdolabını da deviren ayının karnını doyurmaya çalıştığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

İlçeye 30 kilometre uzaklıkta, denizden 1850 metre yükseklikteki Sazalan Yaylası'nda, kış uykusundan uyanan boz ayı, Cemil Arslan'a ait alabalık tesislerine dadandı. Bahar ve yaz aylarında, ziyaretçilerin ilgi odağı olan ve salgın tedbirleri kapsamında en sakin günlerini yaşayan yaylada çöp konteynerlerini devirerek yiyecek arayan ayı, kapısını kırıp tesisin içine girdi. Tesisteki buzdolabını da deviren ayı, karnını doyurmaya çalıştı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde; pençeleriyle önce penceresini açmayı başardığı işletmenin daha sonra kapısını kırıp içeri giren ayının, kapağını açmayı başaramadığı buzdolabını devirdiği, dolaptan umduğunu bulamayınca da mutfaktaki sıvı zeytinyağını içerek bölgeden uzaklaştığı görüldü.

'AYILARLA KOMŞU OLARAK YAŞIYORUZ'

Koronavirüs tedbirleri kapsamında işletmelerinin kapalı olduğunu anlatan Cemil Arslan, ayıları çok sevdiklerini söyledi. Arslan, "Koronavirüs nedeniyle şu an işletmemiz kapalı. Bundan dolayı insanlar buraya gelmiyor. Ayılar da aç kaldığı için mesire alanlarına gelip yemek arıyorlar. Bizim işletmemize de misafir olmuş ayı. Kapıyı kırıp içeri girmiş. Fazla bir zararım yok, olsa da önemli değil çünkü çok sevimli bir hayvan onları seviyoruz. İnşallah salgın biter ve işletmelerimizi yeniden açarız. Burada çevredeki evlerden de ayılar yiyecek arıyor, çok izlerine rastladım.  Ayılarla bir nevi komşu olarak yaşıyoruz. Sevimli bir hayvan; inanın her zaman gelmesini isterim, yalnız kapıyı kırmadan gelse yiyeceğini veririm. Hatta balık da getiririm ona sorun değil. Onları seviyoruz" dedi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Ülkenin parti liderleri teklifte bulundu... Türkiye ile ortak ordu kuralım (08 Ağustos 2020 Cumartesi Günün Önemli Gelişmeleri) GÜNCEL - 08.08.2020 Beyrut'ta yüksek tansiyon! Ölü ve yüzlerce yaralı var GÜNCEL - 09.08.2020
  • Kalem 02.05.2020 21:40 /

    Allah hiç bir canlıyı açlık ve susuzlukla imtihan etmesin !

  • dede 02.05.2020 17:18 /

    bu hayvan karnını doyuruyor. başka amacı yok. AMA PKK FETÖ teröristleirnin amacı Devleti yıkmak. pkk FETÖ terö örgütleirnin peşinden gidenler pkk uya özerik istemedimi .kk. Fetö için çırpınıp durmuyorlar mı. Atatürkün izindeyiz deip PKK FETÖ izinden fetö başının sümükleirni sırlıilaç diye yüüzne sürenler Atatürk ün iznden gitmeleri mümkün değil. bunlara inanna vtandaşalr gözünüzü açınız. bu çevreler elli yıll 60 yıl önce de vardı 1oo yil önce de vaardı 200 yıl önce de vardı. osmanlıyı da yıkan bu çevrledir.. tarih iyi okuyunuz. osmanlıdan yavuzdan fatihten kanuniden övgüyle bahseden anamuhailefetten birini bulabilir misiniz. hayırrr terisne küfredip duruyorlar alçakaç...

  • Alper 02.05.2020 16:45 / 2 kişi beğenmiş /

    Kapıyı kırmadan gelmesini istiyorsan kapıyı açık bırak.

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla