GÜNCEL / 20.05.2020 02:09

ATAK Helikopteri'nden 19 Mayıs'a özel uçuş

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), 19 Mayıs'ı taarruz ve taktik keşif helikopteri ATAK'ın gösterisiyle kutladı.

ATAK Helikopteri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için havalandı. TUSAŞ'ın Kahramankazan'daki tesislerinde gerçekleştirilen ve kurumsal Instagram hesabından canlı yayınlanan programda, helikopter pilotları Erdinç Özen ve Esra Öztürk, sosyal medya üzerinden gelen soruları yanıtladı.

Daha sonra kokpitteki yerlerini alan pilotlar, cep telefonuyla TUSAŞ tesisleri üzerinde yaptıkları uçuş sırasında canlı yayını sürdürerek, izleyicileri heyecana ortak ettiler.

Etkinlikte, üzerinde Faz-2 donanımları bulunan 58'inci ATAK Helikopteri kullanıldı. Helikopter, Faz-2 konfigürasyonunda lazer ikaz alıcı ve diğer elektronik harp sistemleriyle donatılarak daha da güçlendirilecek.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Bakan Koca'dan 10 yeni şehir hastanesi müjdesi GÜNCEL - 19.09.2020 Türkiye'den kaçırılan Lidya dönemine ait kefaret yazıtı teslim alındı GÜNCEL - 19.09.2020
  • YALNIZ ADAM 20.05.2020 11:22 / 1 kişi beğenmiş /

    şu yapılan hizmete bak kendi helikopterimizi kendimiz yapıyoruz tks envanterine katıyoruz ve halada hainlik peşinde olanlar çekemeyenler var biz OSMAN GAZİNİN FATİH SULTAN MEHMED HANIN KANUNİ SULTAN SÜLEYMANIN ABDUL HAMİD HANIN VAHDETTİNİN ŞELÇUKLUNUN OSMANLININ TORUNLARIYIZ ferisini tanımam bilmem

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla