GENEL / 30.05.2020 00:45

Cumhurbaşkanı'na bağlanınca Muharrem İnce kriz çıkardı

Muharrem İnce, Haber Global'da Senem Toluay Ilgaz'ın sunduğu Neden programına konuk oldu. Daha önce kendisine de iletildiği gibi Başkan Erdoğan'ın konuşmasının başlamasıyla yayın kesildi. Bunun üzerine İnce sanki bilgisi yokmuş gibi bir anda tepki göstererek canlı yayını terk etti. Olayı şova çeviren İnce ile ilgili Haber Global'dan açıklama gelirken İletişim Başkanı Fahrettin Altun sert tepki gösterdi.

rogram esnasında haber kanalının planlandığı ve Muharrem İnce'ye bilgilendirildiği şekilde programın kesilip yayının Başkan Erdoğan'a bağlanması CHP'li İnce'yi rahatsız etti.

MEDYA CAMİASINA İFTİRA!

Başkan Erdoğan'a bağlanılmasını hazmedemeyip kriz çıkaran Muharrem İnce'ye İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan sert tepki geldi. Bu tavrın medya camiasına da iftira mahiyeti taşıdığını vurgulayan Altun "Sayın İnce'nin, özel bir televizyon kanalının tamamen kendi hür iradesiyle belirlediği yayın tercihleri üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez. dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıklaması şu şekilde;

"Sayın Muharrem İnce'nin, bu akşam bir televizyon kanalında katıldığı programın Sayın Cumhurbaşkanımızın Fetih programında konuşma yaptığı dakikalara denk gelmesi üzerine yarıda kesilmesiyle ilgili sarf ettiği sözlere üzüntüyle şahit olduk.

"KABUL EDİLEMEZ"

Sayın İnce'nin, özel bir televizyon kanalının tamamen kendi hür iradesiyle belirlediği yayın tercihleri üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez.

Türkiye Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren her bir medya kuruluşu özgürce görüşlerini ve yayın tercihlerini yansıtmakta, yasal çerçeve içerisinde faaliyetlerine bir kısıtlama olmaksızın devam edebilmektedir. Sayın İnce'nin bu tavrı medya camiamıza da iftira mahiyeti taşımaktadır.

"CUMHURBAŞKANIMIZIN ŞAHSINA YÖNELİK BİR HAKARET, İFTİRA VE KARALAMA FURYASI BAŞLATMAYA ÇALIŞILIYOR"

Her hadiseyi fırsat bilip hasmane bir tutumla Cumhurbaşkanımızın şahsına yönelik bir hakaret, iftira ve karalama furyası başlatmaya çalışan bu zihniyetin iflah olmaz saldırılarının son bulmasını temenni ediyoruz.

HABER GLOBAL'İN YAPTIĞI AÇIKLAMA

Kamuoyunun Bilgisine

Sayın Muharrem İnce’ye bu akşamki yayın öncesi Sayın Cumhurbaşkanı’nın Fetih kutlamaları nedeniyle yapacağı konuşmaya bağlanacağımızı söyledik. Kendisi de bize “Ama böyle yaparsanız ben sizi eleştiririm” dedi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Uygurlara uygulananlar insanlık dışı! (30 Haziran 2020 Günün Önemli Gelişmeleri) GENEL - 30.06.2020 Kanal İstanbul'da önemli gelişme! Onaylandı GENEL - 30.06.2020
 • Ilhan 31.05.2020 22:39 /

  Sanki çokta umrumuzda güle güle ince ince yasemince

 • keamu 31.05.2020 16:18 / 1 kişi beğenmiş /

  Ne oldu beş dakika bekleyince sabrın mı taştı? Ama beş dakika reklam arası verseler tepki göstermedi, sayın cumhurbaşkanı mızı görünce ayarları bozuldu. İçine sinderemiyorlar. İşte CHP böyledir. Zaten kim dinler seni.

 • Sakarya54 31.05.2020 14:01 / 1 kişi beğenmiş /

  Kurt gelince cakallar dagilirmis. Agrasif cocuk:))

 • Abdullah 31.05.2020 13:46 / 1 kişi beğenmiş /

  Bir de seçilseydin Allah muhafaza! Biraz saygı ve hoşgörü gerek. Kim takar seni. Yaptığın bu ülkeye ayıp. Kavgayı bırakın artık... Asıl millet olarak sizden hizmet ve eser görmek istiyoruz sayın vekil.

 • beyefendi 31.05.2020 02:55 / 1 kişi beğenmiş /

  Tuh edepsiz

genel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla