SİYASET / 06.06.2020 00:51

HDP'den CHP'ye çağrı: Ortak mücadeleye geçelim

2 HDP'den 1 CHP'den 3 kişinin vekilliklerinin düşürülmesi ardından Millet ittifakının resmi olarak açıklanmayan gizli ortağı HDP açık açık CHP'ye ortak mücadele çağrısı yaptı. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar CHP'ye hitaben "Durumun aciliyetini ve tehlikenin artan vahametini gözeterek ortak mücadeleye geçmeye çağırıyoruz." dedi.

"MEVZİLERİMİZİ  AK PARTİ'YE TERK ETMEYECEĞİZ"

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, parti genel merkezinde gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına verilen arada düzenledikleri basın toplantısında, HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları ile CHP'li Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Buldan, dünkü gelişmelerin ardından bugün MYK'yi olağanüstü topladıklarını belirterek, toplantıda 3 milletvekiline yapılan uygulamayı ele aldıklarını söyledi. Kazandıkları hiçbir mevziyi AK Parti’ye terk etmeyeceklerini söyleyen Buldan, "TBMM’de tek bir kişi kalsak bile bu mücadele devam edecektir." diye konuştu.

CHP'YE ÇAĞRI

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar CHP'ye hitaben "Durumun aciliyetini ve tehlikenin artan vahametini gözeterek ortak mücadeleye geçmeye çağırıyoruz." dedi.

- "CHP, FARKLI BİR TAVIR ORTAYA KOYABİLİR"

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Sancar, CHP'nin tutumuna ilişkin soru üzerine, "CHP'nin tabloyu bütünlüklü göz önünde bulunduran bir değerlendirme yapması elbette anlamlı olur. Dünkü açıklamada milletvekillerimizin isminin geçmemesini şüphesiz doğru bulmuyoruz. Bu konuda ayrım yapma niyeti olsun olmasın, tablonun bir kısmını görmemenin iktidarın siyasi oyunlarını biraz daha cesaretlendirme ihtimali olduğunu da hatırlatmak istiyoruz." dedi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR HDP'li Hüda Kaya: Ayasofya kilise olarak kalmalı SİYASET - 08.07.2020 Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu'nun 500 günlük karnesini açıkladı SİYASET - 14.09.2020
 • Gürbüz 08.07.2020 19:29 / 1 kişi beğenmiş /

  Sıkma canını Chp'de senden geri kalmıyor zaten, milletçe görünen bu. Yoksa yetmiyor mu? Belliki bayağı zordalar yada bu tavırda da bir film var.

 • Pir-i Reis 06.06.2020 13:41 / 1 kişi beğenmiş /

  Emmi demokrasi güçleri kimlerdir gereksiz bir şekilde anlatsanda bizde anlamasak

 • Kemal 06.06.2020 13:39 / 1 kişi beğenmiş /

  Zaten ortak değilmisiniz?

 • YAVUZ 06.06.2020 13:01 / 2 kişi beğenmiş /

  Zaten berabersiniz..hatta payandalık yapan iyi partide sizinle beraber.....

 • H,B,Ç. 06.06.2020 11:38 / 5 kişi beğenmiş /

  hdp kapatılmalı ki 8 milyon hdp seçmeni rahat etmeli

siyaset kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla