GÜNCEL / 10.06.2020 10:35

Esenyurt'ta doktorlara bıçaklı ve demir çubuklu saldırı kamerada

Esenyurt'ta babasının kimliğini beyan etmediği için ilaç yazdıramayan bir kişi, Yenikent Aile Sağlığı Merkezi'ndeki doktorlara bıçak ve demir çubukla saldırdı. Saldırı anları, sağlık merkezindeki diğer doktor tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi ve güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, Esenyurt Yenikent Mahallesi'nde bulunan Yenikent Aile Sağlığı Merkezi'nde, dün saat 14.10 sıralarında meydana geldi. Sağlık merkezine gelen bir kişi, babasının mide rahatsızlığı için ilaç yazdırmak istedi ancak kimlik beyan etmediği için sağlık merkezindeki doktorlar ilaçları yazmadı.

DEMİR ÇUBUĞU DOKTORUN BOĞAZINA DAYADI

Doktorların kimliğin getirilmesi gerektiğini söylemesi üzerine ayrılan kişi, kısa süre sonra elinde bir bıçak ve demir çubukla sağlık merkezini bastı. Sağlık çalışanlarına küfür ve hakaret eden saldırgan, elindeki demir çubuğu sağlık merkezindeki doktorun boğazına dayadı. Saldırgan, bu anları cep telefonu kamerasıyla görüntülemeye çalışan diğer doktoru fark etti. Elindeki demir çubuğu olayı görüntüleyen doktora doğru fırlatan saldırgan, içeridekileri de tehdit etmeye başladı. Demir çubuğun kimseye isabet etmemesi sonucu herhangi bir yaralanma olmadı. Saldırgan, "Evden silah alıp geleceğim" diyerek sağlık merkezinden ayrıldı. Bunun üzerine içeridekiler, sağlık merkezinin giriş kapılarını kilitleyip polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, sağlık merkezi önünde nöbet tuttu. 

HASTALAR DIŞARIDA BEKLEDİ

Çıkan olay nedeniyle hastaların içeri giremeyerek sağlık merkezinin önündeki bekledikleri görüldü. Sağlık çalışanları Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek, saldırgandan şikayetçi oldu. Sağlık merkezindeki güvenlik kamerasını inceleyen ekipler, saldırganın Enginay E. olduğunu tespit etti. Evine baskın düzenleyen ekipler, olaydan 1 saat sonra şüpheli Enginay E.'yi gözaltına aldı. Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüphelinin işlemleri devam ediyor.

OLAYDAN SONRA BABASI GELEREK İLAÇLARINI YAZDIRDI

Öte yandan, incelenen güvenlik kamerası görüntülerinde şüpheli Enginay E.'nin babasının olaydan yaklaşık bir saat sonra kimliğiyle geldiği sağlık merkezinde ilaçlarını yazdırdığı görüldü. 

"BİR DOKTORUN BOYNUNA DEMİR ÇUBUĞU DAYADI" 

Saldırı anlarını anlatan sağlık merkezindeki görgü tanığı, "Demir çubukla içeriye girdi. Elinde çubuk vardı. Elindeki çubuklarla sağlık çalışanlarına vurmaya kalktı. Bir doktorun boynuna demir çubuğu dayadı ve küfür etti" dedi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Türkiye'yi kavuran görüntüler! İHA'lar o anları kaydetti GÜNCEL - 04.08.2020 Abdullah Ağar'dan ABD ile YPG/PKK arasındaki petrol anlaşmasına ilişkin açıklama! GÜNCEL - 04.08.2020
 • İbrahim 10.06.2020 23:24 /

  Biz doktorlar beyaz önlüğü giyerek çalışıyor. Koronada bunu gördük. Böyle cahil adamlar bizleri insanları kurtarmaya çalışmaktan yıldıramaz. Fakat yazık olan şu ki 30 yaşına kadar okuyan insan cahil insanın baskısı altında bırakılıyor. Bazı vatandaşlar bilip bilmeden doktorlara klavyeden saldırıyor. Soruyorum vatandaşlara şiddet ne zaman çözüm oldu. Herkes yasadigi bir soruna şiddetle cevap verse ülkede kaos olur. O zaman devlet diye birsey kalmaz. Bu olayı telin ediyorum

 • nazlı 10.06.2020 17:12 /

  Normal bir şey bu millet yıllardır chp gibi partiyi var olacak ama dengesiz vatandaş var olmayacak ne yin teorisi bu normal şeyler bunlar vatandaşa hizmet veren insan egitilmesi lazım konuşmasına uslubuna dikkat edecek sonuç da her birey bu millete hizmet ediyor her birey sabahattin ödesene borcunu adayıdır

 • slm 10.06.2020 16:16 / 1 kişi beğenmiş /

  Doktorlara silah ve gerektiğinde vurma yetkisi verilmeli, yoksa ruhi dengesi bozuk kişilerden korunmak imkansız.

 • SİBGATULLAH 10.06.2020 16:15 /

  Şehrin göbeğinde bu magandanın ne işi var?Asın gitsin magandaları kime faydaları oluyor ki?

 • vatandaş 10.06.2020 16:10 /

  Eğer bu mahluku serbest bırakırsa yazıklar olsun bu adalet sistemine.

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla