2020 yılında “Herkes için Elektrikli” yaklaşımıyla hareket eden Citroen altı elektrikli otomobil tanıttı.

Citroen'den yapılan açıklamaya göre, segmentinin kurallarını yeniden yazan tamamen elektrikli yeni e-C4 ve yeni C4, Citroen DNA’sına özgü niteliklerle sınıfının tüm gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor. Citroen; SUV standartlarına uygun büyük çaplı tekerlekler, güçlü bir duruş, enerjik bir görünüm, aerodinamik siluet, zengin kişiselleştirme seçenekleri ve iddialı detaylarla tasarımda ileriye doğru güçlü bir adım atıyor.

Tamamen elektrikli yeni e-C4, C5 Aircross SUV Hybrid, Ami, e-Jumpy and e-SpaceTourer modellerinin ardından markanın elektrikliye geçiş hamlesini devam ettiriyor. Ayrıca yeni C4 benzinli veya dizel motor seçeneğiyle de sunuluyor. Progressive Hydraulic Cushions süspansiyon, Advanced Comfort koltuklar veya dünya tanıtımı yapılan Citroen Smart Pad Support gibi çözümlerle Citroën Advanced Comfort özelliklerini bünyesinde barındıran tamamen elektrikli yeni e-C4 ve yeni C4; 20 adet sürüş destek sistemi ve gelişmiş bağlanabilirlik özellikleriyle sınıfının standartlarını yeniden belirliyor. Tüm bu özellikler tamamen elektrikli yeni e-C4’teki e-Comfort deneyimi ile daha da ileriye taşınıyor.

Citroen’in 10. nesil kompakt hatchback modeli olarak yollara çıkan yeni e-C4 ve yeni C4, sahip olduğu konfor ve karakteristik özellikleriyle marka tarihinde tamamen yeni bir dönem açıyor. Markanın ilk kompakt modeli 1928 yılında yollara çıkmıştı. İlk nesil C4 ile başlayarak bugüne kadar Ami 6/Ami 8, GS/GSA, BX, ZX, Xsara, C4 (2004 ve 2010) ve C4 Cactus olmak üzere farklı modellerle marka kompakt sınıfta yaklaşık 12 milyon 500 bin adet üretime imza attı.

Yeni e-C4 ve yeni C4; üstün teknolojileri, zengin donanımı, iddialı tasarımı, geniş iç mekanı, 31 dış tasarım ve altı iç tasarım olmak üzere zengin kişiselleştirme seçenekleri ve tamamen elektrikli, benzinli ve dizel olmak üzere farklı motor seçenekleriyle sonbahardan itibaren siparişe açılacak.

Elektrikli yeni e-C4 136 HP gücündeki elektromotoruyla 350 km menzile imkan tanırken, Euro 6d emisyon normunu karşılayan benzinli cephesinde 110 HP ile 155 HP arasında; dizel cephesinde ise 110 HP ile 130 HP olmak üzere farklı güç versiyonları bulunuyor.

Yorumlar 16 Yorum Var
 • yuksel alkan 01.07.2020 11:21
  bizim yerli acıklandıktan sonra her neişse bu markalar pusuda yatarken bir anda hortlayıp elektrikleri piyasaya sürmeye başladı sanki hazırmışta bekliyolarmış biz hala fabrikada kaldık
 • dunya dua etsin 01.07.2020 11:20
  Butun dunya fosil yakit araclardan kurtulup cevre dostu araclara binecekse Turkiyeye yatsin kalksin dua etsin ne zaman biz fosil yakitla degilde tamamen elektirikli yerli otomobil uretecegimizi soyleyince otomobil firmalari elektirikli arac ysrisina girdi dunya yatsin kalksin Turklere dua etsin fisil yakittan kurtardigi icin
 • Gezgin 01.07.2020 10:20
  Bu ÖTV ile nasıl başa çıkılır
 • vatandaş 01.07.2020 09:10
  KKTC'nin elektrikli arabal fabrikası tamamlandı. Ürün trafikte test sürecine girdi. Bunun haber yapılması lazım.
 • DOĞAN 01.07.2020 05:19
  İyi ecnebiler çalışıyo hani bizim araçlar noldu ya
Daha fazla yorum görüntüle