GENEL / 02.07.2020 10:47

73 ödüllü dramatik bir film "Bozkır: Kuşlara Bak Kuşlara”

Konya’nın Bozkır ilçesinde yaşayan birbirine zıt iki karakter olan Abdullah ile Çolak Ziya’nın dramatik hikayesinin anlatıldığı “Bozkır: Kuşlara Bak Kuşlara” filmi 4 Temmuz Cumartesi günü saat 20:00’de Ülke TV’de.

Konya’nın Bozkır ilçesinde yaşayan silah çerçiliğiyle hayatlarını kazanan Abdullah ile Çolak Ziya için mertlik, namus ve şeref her şeyden önce gelir. Abdullah, arkadaşı Çolak Ziya ile zıt karakterlerde olsa da arkadaşlıkları ve ortaklıkları uzun yıllara dayanır. Abdullah, sıkı çalışan ve sevdiği kız Emine ile gelecek hayalleri olan biridir. Çolak Ziya ise, günlük yaşar, evlenerek yuva kurma gibi bir derdi olmadan yaşayan bir insandır. Bir gün Abdullah ile Çolak Ziya’nın yolları Abdullah’ın asker arkadaşı Testici Bekir’in evine düşer. Testici Bekir, evde değildir. Eşi, Süheyla gelen misafirlere ayran ikram eder. Bir anlık boşluğu fırsat bilen Çolak Ziya, Süheyla’ya tacizde bulunur. Abdullah’ın yetişmesiyle Çolak Ziya kaçar. Abdullah kovalar. Bozkır’ın ıssız tepelerinde Abdullah, Çolak Ziya’yı yaptığı namussuzluktan ötürü tek kurşunla öldürür.

Ödüllü yönetmen Mehmet Tanrısever’in yönettiği, dünya festivallerinden 73 ödül alan ve dramatik hikayesiyle izleyenleri derinden etkileyen “Bozkır: Kuşlara Bak Kuşlara” filmi 4 Temmuz Cumartesi günü saat 20:00’de Ülke TV’de. 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Türk F-16'ları Azerbaycan'da GENEL - 31.07.2020 Bıçaklar kurbana değil insana doğruldu! Kurban pazarı karıştı GENEL - 31.07.2020

genel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla