GÜNCEL / 10.07.2020 21:55

Başkan Erdoğan: Alınan karar Fatih’in işte bu ağır bedduasından kurtulmamızı sağladı

Başkan Erdoğan: Fatih Sultan Mehmet Han, Ayasofya’yı da içeren 1 Haziran 1453 tarihli yüzlerce sayfalık vakfiyesinin bir yerinde aynen şunları söylüyor: "Kim bu Ayasofya'yı camiye dönüştüren vakfiyemi değiştirir, bir maddesini tedbil eder, onu iptal veya tedile koşarsa... Fasit veya fasık bir tevvile veya herhangi bir dalavereyle Ayasofya Camisi'nin vakıf hükmünü yürürlükten kaldırmaya kastederse... Aslını değiştirir, füruuna itiraz eder ve bunları yapanlara yol gösterir, yardım ederse... Kanunsuz olarak onda tasarruf yapmaya kalkar, camiilikten çıkarır ve sahte evrak düzenleyerek, mütevellilik hakkı gibi şeyler isterse... Yahut onu kendi batıl defterine kaydeder veya yalandan kendi hesabına geçirirse... Huzurunuzda ifade ediyorum ki en büyük haramı işlemiş ve günahı kazanmış olur. Bu vakfiyeyi kim değiştirirse; Allah'ın Peygamber'în, Meleklerin, bütün yöneticilerin ve dahi tüm müslümanların edebiyen laneti onun ve onların üzerine olsun... Azapları hafiflemesin, haşr gününde yüzlerine bakılmasın. Kim bunları işittikten sonra hala bu değiştirme işine devam ederse, günahı onu değiştirene ait olacaktır. Allah'ın azabı onlarındır. Allah işitendir, bilendir.

 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR YouTuber şov yapayım derken hayatının hatasını yaptı! Dev köprüden atladı... GÜNCEL - 02.12.2020 Asya'daki bu anlaşma her şeyi değiştirebilir! AB, Türkiye ile yakınlaşmak istiyor GÜNCEL - 01.12.2020
  • hıghlander 11.07.2020 00:23 / 1 kişi beğenmiş /

    İyi okunsun bu satırlar..Mehmet han hz.lerinin aynı zamanda 500 yıl önceden kerametidir bu satırlar.Çünkü aynen söylediği şekilde gelişti olaylar.Halbuki,yanıp devre dışı kalabilirdi,yada işgale (Allah-ü teala korusun) uğrayabilirdi yada depremle yıkılabilirdi hafazan Allah,Ama bunlar olmadan devre dışı bırakıldı...aynı satırlardaki gibi.

  • hidocan almanya 10.07.2020 23:20 / 1 kişi beğenmiş /

    yoluna beni kurban etsinler üzerimden gecsin senin arkandan giden genclik Allah benim ömrümden alsin sana versin Reis.

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla