SPOR / 22.07.2020 08:34

TBMM'de yüksek tansiyon! Özlem Zengin'den HDP'lileri susturan cevap!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda AK Parti ve HDP milletvekilleri arasında tartışma çıktı. HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın sözlerinin ardından TBMM Genel Kurulu'nda tansiyon bir anda yükseldi. Kaya'ya cevap AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'den geldi.

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerinin 61. maddesi üzerine söz aldı.

Kaya, HDP'den ihraç edilen Tuma Çelik ile ilgili olarak kendisinin en sert tepkiyi verdiğini belirterek, mağdurun ismini avukatının açıklamasını okurken duyduğunu ifade etti. Bunun üzerine AK Parti kadın milletvekilleri Kaya'ya itiraz etti. Kaya yerine oturduktan sonra da tartışma devam etti. TBMM Başkanvekili Haydar Akar oturuma beş dakika ara verdi. Arada da tartışma devam etti. TBMM Başkanvekili oturumu tekrar açtı ve sözü AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e verdi.

ÖZLEM ZENGİN'DEN CEVAP: ÇOK AĞIR İTHAMLAR VAR...

Zengin, HDP kadın milletvekillerinin AK Parti ve AK Parti kadın milletvekillerini itham ettiklerini belirterek, "En iyi kadın hakları savunucusu HDP. Bizleri de olmayan şeyler üzerinden hakarete varan üslup içerisinde çok ağır ithamlar var. Eğer siz bu kadar iddialıysanız, yaptıklarınıza bakacaksınız. Yaptıklarınızla kelimelerimiz uygun olacak. Mensur Işık eşi bütün baskılara rağmen şikayetinden vazgeçiyor. Bugün anlıyoruz ki koruma talep ediyor. Tuma Çelik. Yarın Karma Komisyon'da görüşülecek. Mağdur önce HDP kadın milletvekillerine ulaşmaya çalışmış. Bugün olay kamuoyuna düşünce 'Biz bunu yaptık, onu yaptık' diyorsunuz. Bize saldırdığınız esnada olay vuku bulmuşsa, bize saldırma hakkınız olmaz. Susarsınız, hicap edersiniz" ifadelerini kullandı.

Başkanvekili Akar, Zengin'den sonra sözü HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç'a verdi. Bunun üzerine Oluç ile Zengin arasında bir tartışma yaşandı. TBMM Başkanvekili Akar oturuma yarım saat ara verdi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Muğdat Çelik'ten maç sonu olay sözler! "Ha maç satmış..." SPOR - 24.11.2020 Akrep vuruşuyla harika gol attı! SPOR - 23.11.2020
 • Göktuğ alp 03.08.2020 18:55 / 1 kişi beğenmiş /

  Bacım seni sıkı takip ediyoruz. Varolasın.Alkah senden razı olsun.milletvekili dedigin boböylelmalı.milletin hakkini hukukunu böyle savunmalı.adeta kandilin vekilligini yapanlara haddini bildirdin

 • Oflu 23.07.2020 18:58 / 3 kişi beğenmiş /

  Seni kutluyorum kızım, vekilliğinin hakkını fazlası ile veriyorsun. Allah CC yar ve yardımcın olsun.

 • Alim 23.07.2020 16:19 / 2 kişi beğenmiş /

  Anladılar mı yok? Onların kalpleri mühürlenmiş, Allah'ü Teala'dan çok ama çok uzaklar.

 • Diyarbakirli 22.07.2020 20:13 / 5 kişi beğenmiş /

  Maşallah sana vekilim maşallah

 • harun 22.07.2020 18:36 / 2 kişi beğenmiş /

  hdp nin patronu kadınları nasıl kullandıklarını görmüyor musunuz, pkk için kadının ne önemi var ki.

spor kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla