Düzce'nin Gölyaka ilçesinde, geçen pazartesi günü evinden ayrılan Damla Horuz (17), sosyal medya üzerinden video paylaşarak, ailesinden şiddet gördüğü için kaçmak zorunda kaldığını ifade etti. Jandarma ve polisin çalışmasıyla, Damla, Bursa'da bulunarak Emniyet Müdürlüğüne getirildi.  

Gölyaka ilçesi Hacı Yakup köyünde oturan Damla Horuz, pazartesi günü saat 05.00 sıralarında evinden ayrıldı. Damla Horuz'dan bir daha haber alınamadı. Ailesinin kayıp başvurusu yaptığı Damla Horuz'un bulunması için polis ve jandarma ekipleri çalışma yaparken, sosyal medyada da genç kızın bulunması için 'damlahoruzbulunsun' etiketi açıldı. Bu sırada, Damla Horuz, sosyal medya üzerinden video paylaşarak ailesinden şiddet gördüğünü, bu yüzden evden ayrıldığını söyledi. Horuz videoda, "Başkalarının yaydığı sahte şeylere inanmayın. Ben asla ailemle yaşamak istemiyorum. Bana çok kötü şeyler yaşattılar. Psikolojik baskı uyguladılar. Çok dayak yedim, jandarmaya gittim. Bu yüzden kendimi kaçmak zorunda hissettim ve kaçtım. Şimdi arkadaşımın evindeyim, güvendeyim. Lütfen sahte şeylere inanmayın." dedi.

GÜVENLİK VE MOBESE KAMERALARI İZLENDİ 
Damla Horuz'un bu paylaşımına rağmen jandarma ve polis genç kızı bulabilmek için çalışmalarını sürdürdü. Damla Horuz'un geçtiği güzergahlardaki tüm güvenlik ve mobese kameraları takibe alındı. Yapılan teknik takip sonuç verdi ve genç kızın Bursa'ya gittiği tespit edildi. Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü ile koordineli çalışırken, genç kızın Bursa'da bulunduğu yer tespit edildi. Bursa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kız arkadaşının yanında kalan Damla Horuz'u kaldığı evden alarak emniyet müdürlüğüne getirdi. 

Yorumlar 18 Yorum Var
 • Fatma 11.08.2020 17:36
  Hiç de güvende değilsin şimdi öyle zannediyorsun en güvenli yer anacığının yanı
 • mesut 04.08.2020 08:34
  17 yaşında tam kız erkek farketmez harcanılacak yaşlarda .ama idrak edemiyor. gözleri yükseklerde başka birşey görmüyorlar
 • Fenerbahçeli 22.07.2020 18:52
  kullanıp atacak bir köşeye elin adamı sonra olan aileye olacak alın size laik yaşam
 • hocca 22.07.2020 17:32
  İşte önerdiğiniz “çağdaş hayat”!
 • Kahramanmaraş Lı 22.07.2020 17:27
  hayat keşke senin gözlerinle baktıgın gibi rengarenk olsa ama sen tan anlamı ile annen ve dayının istemedigi yerdesin.yani yanlış yerde oldugunu anlamak için sadece hatalar yapman gerekmez öldürülen katledilen kızlarımıza bir bak annene ailene acı biraz. hatalar yapmanı bekleyen çok aç kurtlar var vakit geç olmadan inşaAllah hatanı en kısa zamanda anlar ailene dönersin çünkü agaç dalı ile gürler.böyle yorumlar yazmak zorunda kaldıgımız için bizlerde çok üzgünüz haydi ailene ve türkiyeye rast gelede Allah düşmanlarımıza fırsat vermeye amin.sevgilerle çocuk( Se nin ye rin a i le nin ya nı )
Daha fazla yorum görüntüle