DÜNYA / 03.08.2020 00:24

Uçakta maske takmayan 2 yolcuyu tekme tokat dövdüler

Hollanda’nın Kraliyet Havayolu Şirketi’nin (KLM) Amsterdam-İbiza uçuşu sırasında maske takmayı reddeden 2 yolcu diğer yolcular tarafından darp edildi.

Koronavirüs salgını nedeni ile birçok havayolu şirketi uçuşların yeniden başlaması ile yolculara uçuş sırasında maske takma zorunluluğu getirdi. Hollanda’nın Kraliyet Havayolu Şirketi’nin (KLM) 31 Temmuz’daki Amsterdam-İbiza uçuşu sırasında maske takmayı reddeden 2 yolcu ile diğer yolcular arasında arbede çıktı. Maske takmayan 2 yolcu diğer yolcular tarafından darp edilerek, etkisiz hale getirildi. Uçakta bulunan yolcular tarafından kaydedilen görüntülerin bugün sosyal medyada paylaşılması ile olay sosyal medyanın gündemine oturdu.

Görüntülerde maske takmayan yolculardan birinin diğer bir yolcu tarafından yumruklandığı ve bir süre sonra ise diğer yolcuların yardımı ile yere yatırılarak, kelepçelendiği görülüyor. Bazı yolcuların ise arbede sırasında, “Durun artık burada çocuklar var” dediği duyuluyor. Yolcular tarafından etkisiz hale getirilen 2 kişi uçağın İbiza’ya iniş yapması ile İspanyol polisi tarafından gözaltında alındı. Bazı yolcular ise gözaltına alınan 2 yolcunun alkollü olduklarını iddia etti.

KLM Sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Maske takmayı reddeden 2 yolcu diğer yolcuları hem sözlü hem de fiziksel olarak rahatsız ediyordu. Pilot, olayın büyümesi üzerine yerel yetkilileri konu hakkında bilgilendirdi. 2 yolcu inişin ardından polis tarafından gözaltına alındı. Uçuş güvenliğinin tehlikeye atılması söz konusu olmamıştır” ifadelerini kullandı. KLM, ise yolcuların maske kuralına uyup uymadıklarının uçağa binmeden önce kontrol edildiğini ve uçuş sırasında yolcuların bu konuda ara ara ikaz edildiğin açıkladı.

Öte yandan Hollanda’da korona virüs salgını ile mücadele kapsamında havalimanlarında ve KLM uçuşlarında maske takma zorunluluğu bulunuyor.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Reuters'tan Orta Doğu'yu karıştıracak F-35 iddiası DÜNYA - 22.09.2020 Türk ailenin iki çocuğu ellerinden alındı! Anne Uzun: Çocuklarımın 'Hiristiyan' olmasından korkuyorum DÜNYA - 22.09.2020
 • kadir 03.08.2020 11:14 /

  virüsler

 • gokmen 03.08.2020 09:44 / 2 kişi beğenmiş /

  cok komik masake takmadın diyenlerinde masakeleri nizami takılı degil ve mesafe kuralıda hice sayılmış Burda gereksiz şiddet ve zorbalık var

 • Vatandas 03.08.2020 03:26 / 5 kişi beğenmiş /

  Bizdede böyle yapmak lazım kimsenin kimseye saygısı yok kural tanımazlık almış başını gidiyor acil önlem.

 • Pelin 03.08.2020 01:23 / 3 kişi beğenmiş /

  Bizde takmak istemeyenler terör estirerek takilmasi icin rica edenleri dövecek neredeyse. Halk birlik olunca kafasina göre takilanlari nasil yola getiriyor gördük.

 • ded 03.08.2020 00:08 / 4 kişi beğenmiş /

  elleriniz dert görmesin. İşte bu be. Nus ile uslanmayanı etmeli tektir, tektirle uslanmayanın hakkı kötektir.

dünya kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla