GÜNCEL / 08.08.2020 11:25

Türkiye’nin gönlünde taht kurdu, o anları anlatırken gözyaşlarını tutamadı

Sivas’ta ayağından çıkardığı lastik ayakkabısına su doldurarak susayan sokak köpeğine su içiren Hatice teyze, haberi olmadan çekilen bu görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının gönüllerde taht kurmuştu.

Hatice teyze, o anları anlatırken gözyaşlarını tutamadı.
Geçtiğimiz günlerde Sivas kent merkezi Çarşıbaşı Mahallesi Nalbantlarbaşı Caddesi'nde bulunan bir çeşmenin başında insanların içini ısıtan bir görüntü kayda alınmıştı. Görüntülerde yaşlı kadın sıcaktan susayan sokak köpeğine lastik ayakkabısını çıkarıp içine su doldurduktan sonra su içirmişti. Hayvan sever kadının köpeğe su içirirken ki o anlarını ise iki kuzen cep telefonu kamerasıyla kayda alarak sosyal medyada paylaşınca büyük beğeni toplamıştı. Kılavuz Mahallesi'nde bir apartmanda oğluyla birlikte yaşayan, Türkiye’nin gönlünde taht kuran 70 yaşındaki Hatice Kayabaşı, o anları anlatırken göz yaşlarını hakim olamadı. Hayvanları çok sevdiği dile getiren Hatice teyze, “Onu da Allah yarattı, bizi de Allah yarattı” dedi.
 

ONU DA ALLAH YARATTI BİZİ DE

O anları gözyaşları içinde anlatan Hatice Kayabaşı şu ifadeleri kullandı:
“Çeşmeye gittim. Çeşmeden su doldurdum. Ben suyu içerken yanıma bir köpek geldi. Köpek yanıma geldiğinde bende dedim ki köpek susamış, su verecek bir şey yok ki suyu vereyim. Hayvana ‘Yapma ne olur, ayakkabımla vereyim kabul eder misin’ dedim. Sonra ayakkabıyla suyu verdim. Köpekte suyu içti."
 

YETERKİ SEN İÇ BENDE SENİNLE İÇERİM. BEN SENDEN AŞAĞIYIM

Hatice teyze, Kayabaşı su içirdiği köpeğe "Yeter ki sen iç bende seninle beraber içerim. Ben senden aşağıyım" dediğini belirterek, “Köpeğe ‘Yeter ki sen iç bende seninle beraber içerim. Ben senden aşağıyım’ dedim. Suyun hepsini içti. Gel ikimiz beraber içelim dedim ve bir daha doldurdum. Bu sefer içmedi gitti. Ben bir tek o değil tarladaki kuşlara bile su veririm. Hayvanları seviyorum. Onu da Allah yarattı bizi de Allah yarattı. Biz bir tüyünü yaratabilir miyiz? Allah bize dil diş vermiş, onlara vermemiş” diyerek konuştu.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Acil servisi bastılar! Sağlık çalışanları sedyeyle barikat kurdu GÜNCEL - 22.09.2020 Kayseri'de boşanma aşamasındaki koca dehşet saçtı! GÜNCEL - 21.09.2020
 • Ali 09.08.2020 00:20 / 3 kişi beğenmiş /

  Haber sonrasi sacma senaryo cekimleri gibiside yok. Teyzeyi tebrik ederim Allah iki cihandada yuzune baksin.

 • dılsız geveze 08.08.2020 21:46 / 3 kişi beğenmiş /

  kurtulus savası bu ruhla yasıyan teyzelerle kazanılmıstı....

 • e.dinibütünoğlu 08.08.2020 15:11 / 3 kişi beğenmiş /

  kocaman kalpli teyzem allahım çoğaltsın senin gibi iyilik yapanları .

 • Zkn 08.08.2020 12:16 / 4 kişi beğenmiş /

  Allah senden razi olsun be teyze

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla