İstanbul Balat'ta koronavirüse rağmen tekneye bilen kalabalık bir grup denize açılarak eğlence yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğü ekipleri de denizde tekneler üzerinde denetim yaptı.

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tedbirlere rağmen vatandaşlar teknelerde eğlence yapmaya devam ediyor. Akşam saatlerinde Fatih Balat Sahili'nden tekneye binen içinde çocukların da olduğu kalabalık bir grup, boğaza açıldı. Teknenin sahilden hareket etmesi sonrasında teknede bulunanlar eğlenmeye başladı. Çeşitli oyun havaları eşliğinde eğlenen grubun sosyal mesafe kuralına uymadığı ve maske takmadığı görüldü.

POLİS DENETİM YAPTI

Vatandaşların koronavirüs tedbirlerine uymaması nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Deniz Liman Şube Müdürlüğü ekipleri de Haliç'te ve İstanbul Boğazı'nda tekneler üzerinde denetimlerde bulundu. Denizde bulunan teknelere çıkan polis ekipleri, burada bulunanların koronavirüs tedbirlerine uyup uymadıklarını kontrol etti. Kontrol edilen bir teknede bulunanların maske takmaması nedeniyle bu kişilere 900 TL para cezası kesildi. Ayrıca tekneyi, evraklarında belirtilen kişinin dışında kişilerin kullandığı tespit edildi. Tekne ve içindekiler hakkında İstanbul Liman Başkanlığı için tutanak tutuldu.

Yorumlar 34 Yorum Var
 • mişmiş 09.08.2020 20:14
  Hastalığı geçtim, Daha 2 gün evveli Beyrutta 100 den fazla müslüman kardeşimiz rahmete kavuşmadı mı? Bu nasıl bir davranış... Eğlenceli dünyanız sizin olsun... "Leküm diniküm veliyedin..."
 • Haa 09.08.2020 19:04
  Iyi olmus cok da guzel olmus.
 • vatandas 09.08.2020 18:16
  o teknedekilerin isimleri kayit altina alinsin, virus kapanlara hic bir sekilde ucretsiz saglik hizmeti verilmesin. hasta olanlar toplu bir sekilde buyuk bir salona konulup orada kendi kendilerine eglensinler.
 • Yasin 09.08.2020 17:45
  900 tl bu adamlara dokunmaz. Teknede, gemide, feribotta vs. Eğlence düzenleyenlerin sayısı çok arttı. Sırf bu taşıtlarda yapılan eğlenceler için hem yüklü miktarda ceza kesilmeli hem de bu taşıtlar 1 ay kullandırılmamalı. O zaman bu problem de kalkmış olur.
 • vatandaş 09.08.2020 17:31
  Birde ağlıyorlar para yok, iş yok. Madem para yoksa iş yoksa bu eğlenceler nedir. Hemde tekne kiralayıp denize açılıp eğlence yapmak.. Ben en çok saşlık bakanına ve sağlık çalışanlarının emeğine acıyorum. Oysa bırakın hastalıktan ölenler ölsun, kalan sağlar bizimdir anlayışı ile hareket etmek lazım. çünkü bu insaların anladığı dilden konuşmak lazım.
Daha fazla yorum görüntüle