GÜNCEL / 12.08.2020 18:24

Yunanistan'a Mısır tepkisi: MEB için Rodos'tan vazgeçtiler

Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı uygulamaya çalıştığı Mısır ile imzaladığı MEB'e ilişkin detaylar gün yüzüne çıkıyor. Yunanistan'ın eski Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, Yunanistan ile Mısır arasında varılan anlaşmayı "kaba" olarak nitelendirirken, Mısır ile yapılan sözde Münhasir Ekonomik Bölge’nin (MEB) belirlenmesi konusundaki pazarlığın detaylarını Yunan medyası yazdı.

Türkiye'ye karşı sinsi planlarla Doğu Akdeniz'de kendine hareket alanı oluşturmaya, Ankara'yı da dar bir alanda hapsetmeye çalışan Yunan yönetiminin tüm hamleleri teker teker boşa çıkıyor. Türkiye'nin NAVTEX'ine karşılık Mısır ile MEB ilan eden Atina yönetimin bu tutumu, Türkiye'nin savaş gemileri önderliğinde Oruç Reis'in NAVTEX ilan edilen bölgeye girmesiyle yıkıma uğradı.

Dış politikadaki bu suni girişimlerle Türkiye'yi zor durumda bırakmaya çalışan Yunanistan'ın anlaşmadığı MEB'in detaylarını Yunanistan'ın eski Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias açıkladı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Acil servisi bastılar! Sağlık çalışanları sedyeyle barikat kurdu GÜNCEL - 22.09.2020 Kayseri'de boşanma aşamasındaki koca dehşet saçtı! GÜNCEL - 21.09.2020

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla