CHP'de gözler partiyle ipleri koparması beklenen Muharrem İnce'nin basın toplantısına çevrilmişti. Ankara'daki bir otelde toplantı düzenleyen İnce "Bin Günde Memleket" adlı bir hareket başlattığını açıkladı. İnce, "Seçim gecesi neredeydin?" sorusunu da ilk kez ayrıntılarıyla yanıtladı.

İşte İnce'nin konuşmasından satır başları;

- CHP tarihinde grup başkanvekilleri ilk kez seçimle seçilmedi.

- Türkiye'deki muhalefet Mavi Vatan konusunda destek mesajı vermelidir.

- Ben inanıyorum ki Ecevit'in yüzde 42'si mümkündür.

- Kurultayda CHP Genel Başkanı kimseyi dinlememiş, konuşup gitmiştir. Kurultay iradesini tanımayan bir genel başkanımız var artık. CHP, İçişleri Bakanlığı'na dilekçeyle kurulmuş bir parti değildir. Ayrılırken de dilekçeyle ayrılınmaz. Ayrılırsam da CHP'yi kurtarmak için ayrılırım.

"BİN GÜNDE MEMLEKET" HAREKETİ

- Biz bir hareket başlatıyoruz. Ve bu bir muhalefet hareketi değildir.  Bugün başlattığımız hareketin adı "Bin Günde Memleket" hareketidir. Kadrosu Türkiye'nin sorunlarına kafa yoran çözüm üreten kişilerden oluşmaktadır. 4 Eylül'de Sivas Kongresi'nin yıldönümünde Sivas'ta olup memleket hareketini başlayacağız. Bizim hareketimizde asla Atatürk düşmanları olmayacaktır. Nerede olursak olalım gönlümüz Atatürk'tedir. Bu hareket ayrımcılığa karşı çıkacaktır. Kadına şiddet ve çocuk istismarına en şiddetli şekilde karşı çıkacaktır. Anlattıklarım bir cumhuriyet öğretmeninin hayalleri değildir. Arkadaşlarımızla birlikte yollara düşeceğiz.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • kasım kantar 13.08.2020 17:01
    baştan kaybettin seçimi Kadir Mısıroğlu'nun dediği gibi Atatürk'ü bu millet sevmiyor Tabii benim atam değil o sizin atanız
  • BeYzAdE 13.08.2020 12:17
    Atatürk düşmanları ile işimiz olmayacak deyip, hdp ye oy vermiş insanlara gönülden teşekkür edecem diyor ..
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek