GÜNCEL / 14.08.2020 00:50

MSB'den manidar 'Oruç Reis' paylaşımı

MSB, Doğu Akdeniz'de faaliyete başlayan MTA Oruç Reis sismik araştırma gemisine Türk Deniz Kuvvetlerince sağlanan refakat ve koruma görevinin "aynı gemilerle" devam ettiğini bir video paylaşımıyla bildirdi. Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar MSB'nin paylaştığı görüntülerdeki fırkateynin Kemal Reis fırkateyni olduğununa dikkat çekerek 'dün Yunan Fırkateyni Limnos’u ‘sopalayarak’ bölgeden uzaklaştırmıştı" dedi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:

"Deniz yetki alanlarımızdaki hak, alaka ve menfaatlerimizin yılmaz ve kararlı koruyucuları Deniz yetki alanlarımızdaki hak, alaka ve menfaatlerimizin yılmaz ve kararlı koruyucuları Türk Deniz Kuvvetleri, MTA Oruç Reis araştırma gemimize refakat ve koruma görevine ilk günkü kararlılıkla ve aynı gemilerle devam etmektedir."

Paylaşımda, Doğu Akdeniz'de faaliyete başlayan MTA Oruç Reis sismik araştırma gemisi ile ona refakat ve koruma sağlayan Türk Deniz Kuvvetleri unsurlarının görüntüleri de yer aldı.

"DÜN LİMNOS’U ‘SOPALAYARAK’ BÖLGEDEN UZAKLAŞTIRMIŞTI"

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar MSB'nin paylaştığı görüntülerdeki fırkateynin Kemal Reis fırkateyni olduğununa dikkat çekerek "Milli Savunma Bakanlığı son paylaşımını, dün Yunan Fırkateyni Limnos’u ‘sopalayarak’ bölgeden uzaklaştıran (F-247) Kemal Reis fırkateynimizin #OruçReis’i himaye eden “gün içi görev” görüntüsüyle yaptı." ifadelerini kullandı.

AĞAR: SON HAREKETİNE DİKKAT LÜTFEN

Ağar, videonun son saniyelerine dikkat çekerek "Son hareketini de dikkat lütfen! Hızlanıp, manevraya girip, yan yatarak, sizlere (TÜRK MİLLETİNE) selam çakıyor." dedi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Çok şiddetli patlama: ABD askeri üssüne füzeli saldırı! GÜNCEL - 01.10.2020 Ermeni askerler cephede hüngür hüngür ağladı! GÜNCEL - 30.09.2020
 • Leon 14.08.2020 12:44 / 1 kişi beğenmiş /

  Ve Aleyküm selam ASLAN'lar...!

 • bilal 14.08.2020 10:14 / 2 kişi beğenmiş /

  maşaallah ALLAH sizleri korusun. çok duygulandım. mehmetçiğime bin selam olsun...

 • 44 zaloğlu 14.08.2020 09:54 / 4 kişi beğenmiş /

  ALLAHINIZA kurban OLAYIM iyiki VARSINIZ

 • FB li 14.08.2020 09:12 / 5 kişi beğenmiş /

  Aleyküm selam yigitlerimize Allah CC yardımcıları olsun.Allah vatanımızI millettimizi muzaffer eylesin

 • h topcu 14.08.2020 05:52 / 6 kişi beğenmiş /

  maaşallah.Peygamberimiz sav evladı.

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla