SPOR / 14.08.2020 09:48

İstanbul'da dehşete düşüren görüntüler! Asker uğurlamalarında kuralları hiçe saydılar

İstanbul Valiliği tarafından asker uğurlamalarında kısıtlama yapılmasına rağmen mega kentte yine dehşete düşüren görüntüler kaydedildi. Kentin çeşitli ilçelerinde asker uğurlamak için korona virüs salgınına rağmen bir araya gelen gruplar, hem maske takmayarak hem de sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak eğlendi. Binaların arasında havai fişek fırlatan, meş'aleler yakarak ortalığı dumana boğan ve sonrasında konvoy halinde trafiğe çıkan magandalar, yolları trafiğe kapatıp tabancalarla havaya ateş açtı. Magandalar otomobillerle “drift” yaparak ve patinaj çekerek terör estirirken, polis mega kentin altını üstüne getiren şahısları yakalamak için çalışma başlattı.  

Türkiye'de korona virüsüyle mücadelede kapsamında alınan önlemler sayesinde yaklaşık 3 ay sonra normalleşme adımları atılmaya başlanmıştı. 1 Haziran'dan itibaren uygulamaya koyulan normalleşme sonrası uyulması gereken kurallar ve önlemlere rağmen celp döneminin gelmesiyle birlikte İstanbul'un çeşitli ilçelerinde gruplar, asker uğurlama adı altına bir araya geldi. İstanbul Valiliği tarafından asker uğurlamalarında kısıtlamaya gidilmesine rağmen İstanbul'da yine dehşete düşüren görüntüler kaydedildi.

Sosyal mesafeyi hiçe sayıp halay çektiler
Sultangazi, Avcılar, Esenyurt, Sultanbeyli ve Bağcılar başta olmak üzere kentin çeşitli ilçelerindeki semtlerde toplanan kalabalık gruplar, ilk olarak yüksek sesli müzikler eşliğinde onlarca uyarıya rağmen hem maske takmayarak hem de sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak halay çekmeye başladı. Gruptan biri eline aldığı havai fişeği onca binanın arasında fırlatmaya başladı. Bazıları ise meş'aleler yakarak ortalığı dumana boğdu.

Yolları trafiğe kapatıp havaya ateş açtılar
Semtteki eğlencelerin ardından araçlarına binen grup konvoy halinde trafiğe çıktı. Bir süre sonra yolu trafiğe kapatan gruptaki gençler, araçlarından inerek yol ortasında askere gidecek arkadaşlarını havaya fırlattı. Yollarda dörtlü sinyalleri yakarak şeritlere dağılan grup, trafiği yavaşlatarak hem kendi hem de vatandaşların canlarını tehlikeye attı. Araçlarla yolları trafiğe kapatan magandalar, patinaj çekerek ortalığı dumana boğarken içlerinden biri de tabancayla havaya defalarca ateş açtı. Trafikte yol kesip drift de yapan magandalar, mega kentin adeta altını üstüne getirdi.

Emniyet magandaların peşinde
Kentte tozu dumana katan magandalar tüm bu yaptıklarını kaydedip bir de sosyal medyada paylaştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, havaya ateş açan, yol kapatıp trafiği tehlikeye sokan, çevreye rahatsızlık veren o magandaları yakalamak için çalışma başlattı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR TRT, Ersin Düzen'in maaşını açıkladı SPOR - 23.09.2020 Dilmen'den canlı yayında zehir zemberek sözler: Tüm Türkiye izleyecek... SPOR - 21.09.2020
 • TRAKYA 15.08.2020 09:51 /

  Mehmet Çolak günün en aptal yorumuna imza attın herşeyin edebi adabı vardır

 • Mehmet Colak 14.08.2020 12:49 / 1 kişi beğenmiş /

  O cocuklar sizin icin sehit oldugunda boyle konusmuyorsunuz ama. Yaptiklari dogru degil ama abartmayin. Polis gelseydi dagitsaydi madem.

 • özkonyalı 14.08.2020 12:04 / 1 kişi beğenmiş /

  benim evin yakınında hergün tofasla şahinle adamlar sıfır çiziyor. eksozlar açık bagirttiriyor. cezasi demekki caydirici degil.polisi peşine takıp ölümüne sebep oluyor, adalet yok adalet

 • vatansever32 14.08.2020 10:19 / 4 kişi beğenmiş /

  yazıklar olsun. Ya arkadaş biz herşeyden önce Müslümanız, Türküz. hep iyi olanı, güzel olanı ve doğru olanı yapma zorunluluğumuz var. ama şu davranışlarla herkesin hakkına giriyorsunuz.

 • Adnan 14.08.2020 10:04 / 5 kişi beğenmiş /

  Eğer devlet bu soysuzlara en ağır cezayı vermezse yazıklar olsun. Devleti, kolluk kuvvetlerini tanımayan teröristtir.

spor kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla