ABD'de Kasım ayında gerçekleşecek seçimlere kısa bir süre kaldı. Cumhuriyetçiler ile Demokratların savaşı kızışırken, Demokratların başkan adayı olan Joe Biden, görevi kabul ettiğini açıkladı. Böylelikle resmi olarak seçimlerde yarışacak ilk isim oldu. Yakın zamanda Cumhuriyetçilerin Donald Trump'ı tekrar aday göstermesi, mevcut ABD Başkanı'nında bunu kabul etmesi bekleniyor.

Demokratların başkan adayı, ülkedeki "karanlık bir mevsim" yaşandığını dile getirerek, "Amerika Birleşik Devletleri'nde ekonomi çöküyor ve Trump'ın bir planı yok" ifadesini kullandı.

Bir planı olduğunu ve tüm Amerikalıları koruyacağı vaadini veren Biden, sözü Kovid-19 ile mücadeleye getirdi. "Hiçbir retoriğe gerek yok. Sadece bu (Trump) başkanı gerçeklere göre yargılayın. 5 milyon Amerikalı Kovid-19 ile enfekte. 170.000'den fazla Amerikalı öldü. Dünyadaki herhangi bir ulusun açık ara en kötü performansı. 50 milyondan fazla insan işsizlik başvurusunda bulundu" ifadelerini kullanan Biden, "Başkan olursam ilk işim insanların hayatını mahveden bu virüsü kontrol altına almak olacak" dedi. 

Demokratların başkan adayı, konuşmasında Obama'ya da teşekkür etti.

Yorumlar 0 Yorum Var
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek