Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) üyeleri İsveç'in başkenti Stockholm'ün Rinkeby mahallesinde izinsiz bir eylemde Kur'an-ı Kerim yakarak sosyal medyada yayımladı.

Türklerin ve Müslümanların kalabalık yaşadığı Stockholm'ün Rinkeby, Fittja, Alby, Husby ve Upplansvesby mahallerinde 12 Eylül'de polisten Kur'an'ı Kerim yakmak için izin isteyen ırkçı parti üyeleri bu izin çıkmayınca, provokasyonu gizlice gerçekleştirdi.

Sosyal medyada yayımladıkları videoda yer alan görüntülere göre, ırkçı parti üyelerinin içinde bulunduğu araç, sabahın erken saatlerinde Rinkeby mahallesi merkezine geldi. Araçtan inen bir kişi üzerine benzin döktüğü Kur'an-ı Kerim'i ateşe verdi.

Çirkin provokasyonu gerçekleştiren ırkçı üyeler kimse görmeden hızla olay yerinden uzaklaştı.

- Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonu

Geçen ay, Danimarka’dan İsveç’in Malmö kentine gelen Stram Kurs lideri Rasmus Paludan'ın yandaşları, polisin izin vermemesine rağmen Kur'an-ı Kerim yakmıştı. 

Provokasyon görüntülerinin internette yayılmasının ardından Malmö'de ırkçılık karşıtı grup, olaya tepki göstermiş, trafiği engelleyen eylemciler yolda lastik yakmıştı. Polis, Kur'an-ı Kerim yakan 3 kişiyi gözaltına almıştı.
İki yıl boyunca İsveç'e giriş yasağı getirilen Paludan, geçen hafta İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakmak için bu ülkenin vatandaşlığına başvuruda bulunmuştu.

Yorumlar 90 Yorum Var
 • sivaslı 10.09.2020 21:49
  cehennem ateşi küle dönmez ebediyet diye bir kavram var . devam edin siz.
 • Serhat 10.09.2020 21:44
  cehennemde odun ve kömür yok yakiti insanlar ve cinler olacak
 • mehmet 38 10.09.2020 21:36
  ALLAH bildiği gibi yapsın
 • İzci 10.09.2020 21:25
  Ahmağın üzerinde giydiği beyaz tişört te yazan yazının anlamı ve yaptığı eylemle ,kendisinin ne kadar aşağılık bir varlık olduğunu ispatlamış . Çocuk daha bu ,provakarün birisi buna para verip veya kandırıpta yaptırtmış olabilir .
 • MELEK 10.09.2020 21:21
  Allah'ın kutsal kitabını yakmak size hiç bir şey kazandırmaz ey Danimarka İnşallah bir sabah kalktığınız yüce Allah bulunduğunuz canlı ve cansız bütün varlıkları Allah taş kesin Akıbetiniz Karun gibi yer yarılıp içine gömülesiniz siz danimarkalıların yerine yeller esin inşallah son Takdir Allahındır.
Daha fazla yorum görüntüle