Harem Otogarı’nda önce esnafla tartışan daha sonra polis ekiplerine zorluk çıkararak görevli memura bağıran ve küfür ettiği iddia edilen S.E. isimli kadın gözaltına alınmasının ardından, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Olay, dün saat 23.45 sıralarında Üsküdar’da bulunan Harem Otogarı’nda meydana geldi. İddiaya göre, otogarda M.A.Z.’nin bulunduğu büfeye gelen S.E. isimli kadın telefon görüşmesi yapmak için ankesörlü kart istedi. Kartı aldıktan sonra tekrar büfeye gelen S.E., kendisine yanlış arama yaptırıldığını söyleyerek işletmedeki malzemeleri dağıtmaya başladı. Yaşanan olay sonrası çevredeki dükkan sahipleri durumu polis ekiplerine bildirdi.

POLİSLERE ZORLUK ÇIKARDI

Olay yerine gelen polis ekipleri, durumu anlamak için öfkeli kadının yanına gitti. Kendisine soru soran polislere küfür ettiği iddia edilen S.E., daha sonra da güvenlik güçlerinin üzerine yürüyerek darp etmeye çalıştı. Alkollü olduğu iddia edilen öfkeli kadını sakinleştiremeyen polis ekipleri, S.E.’yi polis merkezine götürmek istedi. Bu sırada yeniden polis ekiplerine zorluk çıkaran kadın, güçlükle gözaltına alınarak, Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne götürüldü.

ADLİ KONTROL ŞARTI İLE SERBEST BIRAKILDI

Saldırgan kadın hastanedeki kontrolün altından ifadesi alınmak üzere emniyete getirildi. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından S.E., cumhuriyet savcısından alınan talimat ile M.A.Z.’ye karşı "Kasten Yaralama", olaya müdahale eden polis ekiplerine karşı ise "Görevli Memura Mukavemet" suçlamaları ile adliyeye sevk edildi. Saldırgan kadın S.E., çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Yorumlar 209 Yorum Var
 • Mert 14.09.2020 09:54
  Çok koşa ve öz yazıyorum; Vatandaşın Polise el teması müdahale olarak sayılmalı ve sıkıyorsa Münih’te polise böyle davransın bakalım !! Bizdeki hakimler maalesef sıfır!!! Hep okuduğumuz haberlerde inşallah yakalanır diye dua ederken “ifadesi alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı” haberiyle tekrar hayal kırıklığına uğruyoruz!!! Videoda herşey ortada, bu kadın nasıl serbest kalabiliyor???? O zaman bizim Polise ihtiyacımız yok, bostan korkuluğu mu kardeşim bu memur kardeşlerimiz?? Yeter artık ama
 • Manisalı 14.09.2020 09:54
  Memura mukavemet, görevi engellemek, görevli memuru yaralamak var birde bunun karşılığında serbest kalıyor.pes doğrusu.
 • Davşanlılı 14.09.2020 09:16
  Kadında bipolar bozukluğu var kesin normal değil kadın
 • Dvt 14.09.2020 09:11
  Adli kontrol şarti savcilara kolay geliyor artik. Herkesi sal gitsin.
 • a.d. 14.09.2020 09:09
  Bu kadının kim olduğunu araştırsınlar.Bakın altından neler neler çıkacak. Bunlar şimdi polisi tahrik ediyorlar ediyorlar istiyorlar ki polis bunlara güç kullansın ve polis halka güç kullanıyor diye milleti ayaklandırsınlar. Allah onları kendi tuzaklarında boğsun inşallah....
Daha fazla yorum görüntüle