SPOR / 16.09.2020 19:00

Corinthians Başkanı Andres Sanchez, havaalanında taraftarların saldırısına uğradı

Brezilya Ligi'nde kötü gidişatını sürdüren Corinthians'ta taraftarlar, Fluminense maçının ardından havaalanında bekleyip oyunculara ve başkan Andres Sanchez'e saldırdı. Yaşananlar hakkında konuşan Sanchez, "Kurulmuş bir tuzak gibiydi. Eğer doğru bilgi verilseydi alternatif kapıdan çıkabilir ya da otobüsü lobiye kadar getirebilirdik" dedi.

Futbol dünyası yeni bir şiddet olayıyla çalkalandı. Corinthians Başkanı Andres Sanchez ve takım, hafta sonu Brezilya'da oynanan Fluminense-Corinthians maçının ardından taraftarların saldırısına uğradı. Sanchez, havaalanı yönetimini suçladı.

TAKIM OTOBÜSÜNÜ BEKLEDİLER

Taraftarlar, Fluminense karşısında alınan mağlubiyet sonrası havaalanında takım otobüsünü bekleyip, futbolculara saldırdı. Sao Paolo Havaalanı'nda toplanan öfkeli kalabalık içeriden çıkış yaparak takım otobüsüne doğru gelen futbolculara yoğun tepki gösterince kargaşa çıktı.

BAZI FUTBOLCULAR KOŞARAK KAÇTI

Fiziki temaslar ve itiş kakış ile kendilerini otobüse atmaya çalışan futbolcular güvenlik görevlilerinin de çaresiz kalmasıyla çok zor anlar yaşadı. Takımda bazı oyuncular koşarak otobüse kaçmaya çalışırken taraftarların oldukça sinirli olduğu ve hakaretler savunduğu görüldü.

Ayrıca dünyanın en çok koronavirüs vakası görülen ülkelerinden biri olan Brezilya'da, taraftarların maskesiz şekilde futbolculara fiziki temasta bulunması bir başka önemli ayrıntı olarak göze çarptı.

"BİZE KURULMUŞ BİR TUZAK GİBİYDİ"

Yaşanan üzücü olayın ardından basın toplantısı düzenleyen Corinthians Başkanı Andres Sanchez yaşananlardan havaalanı şirketini sorumlu tuttu. Güvenliğin sağlanamadığını söyleyen Sanchez "Havaalanını işleten şirketle iletişime geçip kalabalığın durumunu sorduk. Güvenliğin önleyebileceği kadar kişi olduğunu ve endişe etmememiz gerektiğini söylediler. Onlara güvendik fakat yaşananlar ortada. Bu bize kurulmuş bir tuzak gibiydi. Eğer doğru bilgi verilseydi alternatif kapıdan çıkabilir ya da otobüsü lobiye kadar getirebilirdik. Ne yazık ki şirket bize kalkış için güvence verdi" dedi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR TRT, Ersin Düzen'in maaşını açıkladı SPOR - 23.09.2020 Sumudica: 2 bin TL kazanan malzemecilerden utanın! SPOR - 24.09.2020

spor kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla