GÜNCEL / 18.09.2020 00:43

Avrupa'nın ikiyüzlülüğü: Başörtülü öğrencinin bulunduğu salonu terk ettiler

Fransa'da sağcı ve cumhuriyetçi milletvekilleri parlamentoda başörtülü bir öğrencinin hazır bulunduğu toplantıyı terk etti.

Ülkenin başkenti Paris'te, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve gençliğe etkilerinin tartışıldığı parlamento toplantısında bazı sağcı milletvekilleri ile iktidar partisi üyesi Anne-Christine Lang, öğrenci sendikası temsilcisi Maryam Pougetoux'nun başörtülü olmasını kabullenmediklerini belirterek toplantıdan ayrıldı.

''KADIN HAKLARI KORUYUCUSU OLARAK BAŞÖRTÜLÜ BİRİNİ KABUL EDEMİYORUM''

Lang daha sonra Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, demokrasinin kalbi ulusal mecliste düzenlenen bir toplantıda başörtülü birinin bulunmasını hazmedemediğini savundu. İktidar partisi üyesi Lang, "Cumhuriyetçi değerler ile laikliğe bağlı feminist ve kadın hakları koruyucusu bir milletvekili olarak başörtülü birinin toplantımıza katılmasını kabul edemiyorum." ifadesini kullandı.

​Öte yandan oturumu yöneten bir başka iktidar partisi üyesi Sandrine Mörch ise oturum sırasındaki tepkiyi gereksiz bularak, insanların dini kıyafetleriyle toplantıya katılmasını engelleyen bir kural bulunmadığını vurguladı. Mörch, başörtüsü etrafında oluşturulan sahte tartışmanın gençlerin geleceğinin ele alındığı bu toplantıyı zemininden kaydırmasına müsaade etmeyeceğini kaydetti.

Öğrenci birliği UNEF, 2018’de Maryam Pougetoux’yu sözcü olarak atadığında dönemin Cinsiyet Eşitliğinden Sorumlu Devlet Bakanı Marlene Schiappa ve çok sayıda siyasi figürün eleştirisine maruz kalmıştı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Ateş Kara'dan kritik açıklamalar! Maskeleri ne zaman bırakıyoruz? GÜNCEL - 19.11.2020 Saldırı hazırlığındaki terörist zaman ayarlı bomba düzeneği ile yakalandı GÜNCEL - 17.11.2020
 • yiğido 18.09.2020 11:58 / 4 kişi beğenmiş /

  Kadın Hakları Koruyucusu bir kadının Müslüman olmasına hazmedemiyor. Bunlar bir şeyin savunucusu falan değiller. İslam Düşmanları, KAFİRLER. Müslüman biri bunlardan yardım beklemesi kadar komik bir şey göremiyorum. Avrapa Birliği yada parlamenterleri bunlar kafirler birliği ve vekilleri. Artık İslam birliğini kuralım desem yahu hangi Müslüman ile kuracağız. Ya korkak yada köpek olmuş Araplar ile mi?

 • Taner GÜN 18.09.2020 11:53 / 4 kişi beğenmiş /

  bizdeki fransızlara bak onlardan daha beterler.. mumun dibine bakacan uzağa bakmaya gerek yok..

 • izmir-doğru söyler 18.09.2020 11:48 / 3 kişi beğenmiş /

  avrupalılar tek dişi kalmış canavar demedimi mehmet akif ersoy şimdi o tek dişde çürüdü düşmek üzere uyuşturucu kullanım oranı yüzde 90 larda fuhuş yüzde 90 larda gayrimeşru çocuk oranı yüzde 70 lerde zaten çürümüş avrupa bunlar eskiden sokağa içeyip üstüne şapka koyan medeniyet kızım bakma bunların şimdi hava attığına sonra kokudan duramamışlar ve parfümü bulmuşlar

 • aaa 18.09.2020 10:57 / 4 kişi beğenmiş /

  Kadınlara dokunulmazlık verilmelidir

 • savas 18.09.2020 10:37 / 11 kişi beğenmiş /

  peki sizin rahibelerden biri konussaydı orda gene terk edermiydinizsalonu.?

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla