GÜNCEL / 19.09.2020 18:47

Duygulandıran görüntü... Bayrağı alevlere teslim etmediler

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde çıkan orman yangınında, yangının sıçradığı köyü son ana kadar korumaya çalışan görevliler ve vatandaşlar, alevlerin önüne geçemeyeceklerini anlayınca burada dikili bulunan Türk bayrağını alarak bölgeden ayrılmak zorunda kaldı.

Taşköprü ilçesine bağlı Derekaraağaç köyü Dumanlı Mahallesi'ndeki ormanlık alanda çıkan ve 2 gün sonra kontrol altına alınan yangında Tekeoğlu Mahallesi'ndeki 4 ev ile 4 samanlık da kullanılamaz hale geldi.
Yangının büyümesi üzerine, köy sakinleri ve vatandaşlar, alevlerin mahalleye sıçramaması için ellerinden geleni yaptı. Yangını durduramayacağını anlayan vatandaşlar ve Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı görevliler, mahallenin girişindeki çardağın üzerinde bulunan Türk bayrağını alevlerin gelmesine saniyeler kala alarak mahalleyi terk etti.

"Bayrak bizim için kutsaldır"
Derekaraağaç köyünün muhtarı Celal Kılınç, AA muhabirine, bölgede son yılların en büyük yangınının yaşandığını söyledi.
Yangının büyümesi üzerine bölgeye çok sayıda görevlinin geldiğini aktaran Kılınç, "Yangın esnasında köy sakinleri, çevre köylerden gelenler ve orman muhafaza memurları ile birlikte Tekeoğlu Mahallesi'ni kurtarmaya çalıştık. Son ana kadar kurtarabilmek için mücadele ettik ama ne yazık ki olmadı." dedi.

Köyün girişindeki Türk bayrağını fark ettiklerini dile getiren Kılınç, "Son ana kadar uğraştık ama rüzgar çok fazlaydı. Yarım saat içerisinde her şey oldu. Yangın köyü sarmak üzereyken bayrağımızı gördük. Bayrak bizim için kutsaldır. Yangını durduramayacağımızı, köyü kurtaramayacağımızı anlayınca son anda bayrağımızı alıp ayrıldık. Bayrağı aldıktan sonra diğer bölgelerde yangını kontrol altına almak için mücadele ettik." diye konuştu.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Halk TV'de Veysi Dündar'dan Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında skandal ifadeler GÜNCEL - 18.10.2020 Hatay'da öldürülen teröristlerle ilgili çarpıcı detay! Mete Yarar: Türkiye'de ilk kez oldu GÜNCEL - 26.10.2020
 • Maho 20.09.2020 00:57 / 3 kişi beğenmiş /

  ELHAMDULİLLAH bizde böyle ADAM Gani Gani var

 • VatandaŞ 20.09.2020 00:30 / 2 kişi beğenmiş /

  Cevat kardeş, biz okuduk gururlandık, hoşumuza gitti, böyle haberler bizi biz yapar, Kastamonuyu sevdim mesela ben. Bilinç altına atılsın bayrak sevgisi ve bayrağı sevenlerin sevgisi. Yangın dolayısıylada çok geçmiş olsun, Rabb'im yardımcıları olsun.

 • Volkan 19.09.2020 23:24 / 3 kişi beğenmiş /

  Helal!

 • Nefer 19.09.2020 23:06 / 3 kişi beğenmiş /

  Inanç varsa zafer var

 • Cevat 19.09.2020 22:28 / 1 kişi beğenmiş /

  Bir işi sağ el ALLAH İÇİN YAPIYORSA dahi sol elin ruhu duymamalıdır ki mükaffatını Allah versin . . . Gasteye ilan olan bu mevzu nedir ?

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla