12 Temmuz'da işgalci Ermenistan askerlerinin Azerbaycan sınırına saldırmasının ardından, dünyaca ünlü medya kuruluşu BBC'ye konuk olarak katılan Ermenistan Başbakanı Paşinyan, beklemediği bir tepkiyle karşılaşmıştı. BBC sunucusu Sackur'un Ermenistan'ın Karabağ'da işgalci olduğunu hatırlatması üzerine Paşinyan'ın neye uğradığını şaşırdığı anlar sosyal medyada yeniden paylaşılmaya başlandı.

BBC SUNUCUSU: LAFA DEĞİL İCRAATE BAKMAK LAZIM! TEMMUZ AYINDA ŞUNU GÖRDÜK Kİ...

Sunucu 12 Temmuzda Ermenistan askerlerinin Azerbaycan sınırına saldırmasına değindi. Sackur, "Lafa değil, icraata bakmak lazım. Temmuz ayında şunu gördük, Ermeni güçleri sınırın öteki tarafındaki Azerbaycan köylerini bombaladı, Azerbaycanlılara göre, 76 yaşında bir sivil hayatını kaybetti ve tabii ki aynı şekilde karşılık verildi. Askeri çatışmalar devam etti. Politikalarınız barış elde etmek için gibi durmuyor" yorumunda bulundu.

BBC SUNUCUSU, PAŞİNYANI KÖŞEYE SIKIŞTIRDI

Paşinyan Ermenilerin Dağlık Karabağ'da binlerce yıldır yaşadığını öne sürdü. Sunucu müdahale etmek zorunda kalarak  "Sizinle açık konuşacağım, binlerce yıl önceki tarihinize geri dönemeyiz. Yapabileceğimiz şey bugünün gerçekliğinden bahsetmek. Birleşmiş Milletler çok açık bir karar kabul etti. O karar, Azerbaycan topraklarından Ermeni güçlerinin derhal ve ön koşulsuz çekilmesini öngörüyor. Uluslararası hukuka göre, askerleriniz işgal gücü. Sizse, Dağlık Karabağ'a gidip bu bölgelerin size ait olduğunu söylüyorsunuz. Siz açıkça barış getiren biri değilsiniz.'' ifadeleri dünyada büyük yankı uyandırmıştı.

 

Yorumlar 49 Yorum Var
 • Hakkı An 29.09.2020 13:25
  Yeni Normal, Yeni Dünya da ERMENİSTAN gibi bir devlete yer YOK. Bunu İngilizler de biliyor. EŞİT lik Haklılık, GÜÇLÜ olmak ile mümkün YENİ NORMAL de.. AB gibi aasimile edip yok eden "Hayvanat Bahçeri" değil, gönül birlikleri zamanı.... Sipiker elinden gelse yüzüne vuracak, vuramamış. İran, Türkmençay anlaşması nın TARAFI azerbaycan değil. ERMENİSTAN savaşını KAZANAN bir AZERBAYCAN AMERİKA nın da istediği, USA AZERBAYCANI MÜTTEFİK olarak görmek isteyecektir. HAm RUSYA hem İRAN a karşı.. TÜRKİYE KAFKAS politikasını bu parametrelere göre gözden geçirmeli; GÜRCİSTAN ve AZERBAYCAN ile karşılıklı savunma ve EKonomik bir bağışma /PAKT içine girmelidir.
 • Alı 29.09.2020 13:23
  Kafamıza taş yağacak doğruyu konuşan bir insan cıktı
 • proof 29.09.2020 13:00
  iha ve sihalarımız dünya savaş rönasansını suriyede yazdı Azerbeycanda mührünü vuruyor.Allah yardımcısı olsun cepedeki kardeşlerimize ...
 • Serhat 29.09.2020 12:39
  Trt wolrda sonuna kadar katiliyorum. Hatta world un mesajini kopyalayip bütün herkezi üye olmaya yönlendirin. Yabanci medya sosyal medya üzerinden bir ton yalan dolastiriyor. Asker olmak sadece cephede savasmak degildir.
 • Vatandaş 29.09.2020 12:34
  Şaşırdım BBC ilk defa doğruları söylüyor :)
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek