OTOMOBİL / 01.10.2020 09:48

Honda'nın kapatacağı fabrikayı bir Türk şirket satın aldı: Elektrikli otomobil üretecek

Japon otomotiv üreticisi Honda, 2021'de kapatacağını açıkladığı ve akıbeti merak konusu olan Türkiye fabrikasının satışı için masaya oturdu. SBK Holding bünyesindeki Hexagon Mühendislik'in 550 milyon TL karşılığında fabrikayı satın aldığı, Hexagon'un tesiste elektrikli araç üreteceği öne sürülmüştü.Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Honda Türkiye yetkilileri görüşmelerin sürdüğünü kaydederken, henüz herhangi bir anlaşmaya varılmadığını bildirdi.

Turizm, gayrimenkul, ilaç ve otomotiv yan sanayinde faaliyet gösteren SBK Holding'in son olarak Kıraça Holding hissedarı Silcolux Investment’i 82 milyon dolara satın aldığı iddia edilmişti. Silcolux'ün Kıraça Holding’te yüzde 45 hissesinin bulunduğu belirtilmişti. Kıraça Holding ticari araç üreticisi Karsan'ın yüzde 63.46'sını kontrol ediyor.

SBK Holding, 2019 yılında Kıraça Holding'e bağlı Hexagon Mühendislik ve Tasarım’ın çoğunluk hissesini satın almıştı. Hexagon Mühendislik'in Ar-Ge merkezi, Kocaeli'deki TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi'nde (TOSB) bulunuyor.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Erdoğan'dan Fransız mallarına boykot çağrısı ve Merkel'e çağrı! OTOMOBİL - 26.10.2020 Sahibinden tarihi eser ilanı! Kocaeli'nde çaldığı heykeli çektiği video ile tanıttı OTOMOBİL - 26.10.2020

otomobil kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla