Göksu İBB Meclisinde yaptığı bugünkü konuşmasında AK Parti dönemindeki Hizmet diliyle CHP dönemindeki çarpıtma dilini İstanbul'un bir çok yerine asılan Bilbordlardaki örneklerle anlattı.

Göksu "Nasıl ki kuraklık toprağı çatlatırsa, toprağın doğasını bozarsa, bu yönetimdeki kuraklık da şehirde bazı bozulmalara sebep olmaktadır" diyerek "bunun en net yansımasının İBB yönetiminin değişen dili" olduğunu ifade etti.

"SİYASİ İNTİHALCİLİK" YAPILIYOR

CHP yönetimini, AK Parti döneminde yapımı tamamen veya büyük oranda bitmiş olan projelerin üzerine yatmaya devam etmekle suçlayan Göksu bu siyasi intihalciliğin altında "itiraf edilememiş bir ‘özgüvensiz’lik var" dedi.

DİKEY BAHÇELERLE İLGİLİ MALİYET YALANI

Dikey bahçelerle ilgili İBB sitesinde yer alan bilgileri paylaşan Göksu, şunları kaydetti:

"İBB sitesinde, İBB Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı 7 Ekim'de açıklama yapıyor. Diyor ki, 'Fikirtepe'deki bu 2 bin metrekarenin bütçemize maliyeti 150 bin lira. Bütün projeyi kaldırdığımızda bütçemize 2 milyon artı gelecek'. Sonrasında daire başkanına 'Ne yaptın sen, biz İstanbul halkını kandıracaktık, fazla maliyetli diyecektik, niye böyle dedin' diyorlar ki, nasıl oluyorsa aradan dört gün geçtikten sonra aynı daire başkanı şöyle bir açıklama yapıyor: 'Efendim bu işin toplam maliyeti 12 milyon. Bize de 2 bin metrenin maliyeti 450 bin lira.' Bunu yapan da İBB sitesindeki açıklamayı yapan da aynı daire başkanı. Bir şey yapamıyorsunuz, bari yapılanı yıkmayın."

Göksu, israf iddialarının da gerçekçi olmadığını savunarak, "Yılbaşı gecesi kullandığınız havai fişeklere bakın, bir yemek için kişi başı ödediğiniz 6 bin 500 liraya bakın." dedi.

Yorumlar 7 Yorum Var
 • Gavurdağlı 13.10.2020 06:45
  Bunlara layık kardeşim İST
 • hord rock 13.10.2020 06:04
  Teyfik başkan sen Büyükşehir belediye başkanı olman lazım
 • gurbetçi 13.10.2020 01:31
  Göksü seçimi kaybettin sus. sinsi gülüşlerini unutmadık.
 • Abdullah 13.10.2020 01:09
  Kendileri ettiler. Ettiklerini bulsunlar...
 • Aslan 13.10.2020 00:43
  Tevfik baskan efsane masallah
Daha fazla yorum görüntüle