Bağcılar'da, bir araç sürücüsü fren yerine yanlışlıkla gaza basarak park halindeki araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan araç kaldırımda bekleyen gence vurdu. Ne olduğunu anlayamayan genç bir anda kendisini havada bulurken, o anlar güvenlik kamerası tarafından kayıt altına alındı.

Bağcılar Evren Mahallesi'nde dün saat 16.00 sıralarındameydana gelen kazada, alınan ilk bilgilere göre otomobilin sürücüsü, aracını durdurmak için frene basmak isterken yanlışlıkla gaza bastı. Hızlanan otomobil kontrolden çıkarak park halindeki hafif ticari araca çarptı. Park halindeki araç, çarpmanın etkisiyle kaldırımda bekleyen gençlere doğru savruldu. Aracın çarptığı gençlerden Kadir Silli de savrularak duvara çarptı. Silli, şans eseri kazadan yara almadan kurtuldu.

"O AN HEYECANDAN KONUŞAMADIM"

Kaldırımda bekleyen gençlerden Nasip Acar konuyla ilgili olarak açıklamada bulundu ve "Yukarıdan bir araba geliyordu. Biz de burada muhabbet ediyorduk. 'Yukarıdan gelen araba neden yavaşlamıyor' dedik. O an ben heyecandan konuşmadım" dedi.

"FREN YERİNE GAZA BASTI"

Balkondan yaşananları gören Mehmet Erdem Yılmaz ise, "Ben üst katta oturuyorum. Arkadaşlar sohbet ediyordu. Spor bir araba çok hızlı gelmeye başladı. Tam uyaracakken yetişemedim. Kadir arkadaşımızın aracı park halindeydi. Gelen araç otomatik olduğu için frene basmak yerine yanlışlıkla gaza bastı. Geldi park halindeki araca çarptı. Araç arkadaşlara çarptı. Arkadaş yere düştü, sonra kalktı. Allah'tan herhangi bir sorunu yok" ifadelerini kullandı.

OLAY ANI KAMERALARA YANSIDI

Kaza anı ise bir iş yerinin güvelik kamerası ile kayıt altına alındı. Görüntülerde, gelen otomobilin park halindeki hafif ticari araca çarptığı ve aracın kaldırımda bekleyen gençlere doğru savrulduğu, aracın çarptığı gencin savrularak duvara çarptığı görülüyor.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Doblocu Enişte 17.11.2020 14:01
    Kazada başta yaralanan vatandaşlara sonrada park halindeki talihsiz dobloya ve sahibine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.