SPOR / 20.10.2020 18:19

Fabrice N’Sakala'dan Erol Bulut itirafı!

Beşiktaş’ın sol beki Fabrice N’Sakala, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Öncelikle Beşiktaş’ta olmasıyla ilgili konuşan deneyimli oyuncu, “Beşiktaş’ta oynadığım için çok mutluyum ve burada olmak çok güzel. Türkiye’de birçok oyuncu burada olmak ister. Bu ailenin bir ferdi olmak bir ayrıcalık. En iyi şekilde çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu. Transfer süreciyle ilgili de konuşan N’Sakala, “Transferimden önceki süreçte birçok kulüp, menajerimle temastaydı. Türkiye’ye gelmeden önce büyük bir takımda oynamak için çok çalıştım. Burada olmak kolay değil, buraya gelmek de kolay değildi” dedi.

“Maç maç ilerleyerek en iyi duruma geleceğiz”

Beşiktaş’ın genç file bekçisi Ersin’le olan uyumla ilgili de konuşan N’Sakala, “Ersin çok iyi bir kaleci. İdmanlarda da bu kaliteyi görebiliyorsunuz. Öğreniyor, öğrenmeye de açık. Hataları olacaktır, herkes hata yapıyor. İlerisi için kendisiyle ilgili çok olumlu düşüncelerim var. Savunmada da birbirimize maç maç daha fazla adapte oluyoruz. Ofsayt için çizgi halinde kalmamız dahi oynadıkça gelişen özellikler. Her maçta daha iyiye gidiyoruz ve ben gelecek adına çok umutluyum” dedi. Türkiye’deki derbilerle ilgili sorulan soruyu da yanıtlayan Fabrice, “Derbilerin önemini biliyorum. Ben de başka takımlarda oynadığım zamanlarda, bu tarz maçları oturup televizyondan izlemek isterdim. Taraftar açısından da anlaşılabilir bir durum. Taraftarlar tüm hafta boyunca kulüp geçmişiyle tarihiyle ilgili yayınları takip ederek maçlara hazırlanıyor. Bu da bence futbolcu adına güzel bir baskı. Ben de sabırsızlıkla bu maçların gelmesini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

“Erol Bulut hiçbir zaman bana ‘Gel’ demedi”

Transfer döneminde Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut’un kendisini Fenerbahçe’ye götüreceğiyle ilgili çıkan haberler hakkında konuşan N’Sakala, “Erol hocayla çok iyi ilişkilerimiz var. Ancak o bana hiçbir zaman bana ‘Fenerbahçe’ye gel’ ya da ‘Fenerbahçe’ye gelir misin’ demedi. Her zaman tercihi bana bıraktı. Çünkü onun için futbolcunun tercihi önemlidir. Alanya’dayken de birkaç kez böyle diyalog geçmişti ve ben de burayı tercih ettim. Hala da konuşuruz kendisiyle, iletişimimiz kopmadı ancak tabii ki rakibiz. O Fenerbahçe’de, ben Beşiktaş’tayım. Konuşuyoruz ama artık aynı şeyleri konuşmuyoruz” dedi.

Son olarak aynı mevkide oynayan genç Rıdvan hakkında konuşan N’Sakala, “Rıdvan iyi bir oyuncu. Zaten buraya gelmeden önce de kendisini biliyordum. Ersin gibi geleceği çok parlak bir oyuncu. Kulübümüzde Utku, Emre gibi bu yaş itibariyle çok iyi oyuncular var. 2-3 yıl sonra ben bu isimlerin Beşiktaş’ın büyük oyuncuları olacağını iddia ediyorum. Rıdvan’a saha içerisinde biraz abilik yapmaya çalışıyorum. Gençlerle ilgili çok umutluyum” diyerek sözlerini tamamladı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Muğdat Çelik'ten maç sonu olay sözler! "Ha maç satmış..." SPOR - 24.11.2020 Son'un müthiş golü Puskas'a aday oldu! SPOR - 26.11.2020

spor kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla