GENEL / 28.10.2020 14:40

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fransa’nın seyahat uyarısına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fransa’nın seyahatlerle ilgili bir kararı varsa biz o kararı bir görürüz, gözden geçiririz ve bunlara karşı da mukabil adımları da biz atarız. Türkiye bir kabile devleti değil. Hele hele bu Macron gibilerin baktığı, tanıdığı bir devlet değil” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği’nin, Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarına dikkatli olmaları çağrısında bulunmasına yönelik sorulan bir soruya, “Şu anda kendi büyükelçimize orayla ilgili bir hukuki süreç var. Buradaki ayağı var oradaki ayağı var. Bu süreci başlatıyoruz. Fransa’nın seyahatlerle ilgili bir kararı varsa biz o kararı bir görürüz, gözden geçiririz ve bunlara karşı da mukabil adımları da biz atarız. Türkiye bir kabile devleti değil. Hele hele bu Macron gibilerin baktığı, tanıdığı bir devlet değil” cevabını verdi.

Bir gazetecinin, “Yeni bir sınır ötesi harekat hazırlığı mı var?” sorusuna karşılık ise Erdoğan, şu cevabı verdi:

“Biz zaten sınır ötesindeyiz. Şuanda Barış Pınarında, Zeytin Dalında bütün oralarda her an varız ve şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız.”

Askıda ekmek tartışmalarına ilişkin sorulan bir soruya Erdoğan, şu yanıtı verdi:

“Böyle bir şey var mı Türkiye’de. Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye’de var mı? İnanıyor musunuz buna? Bugün Türkiye her şeyiyle, asgari ücretiyle, maaşıyla çok çok ülkeleri geride bırakmış bir Türkiye var. Büyüme oranına bakıyorsun şu anda dünyada en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF’nin, OECD’nin ölçeklerine bakıyorsun, en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyorlar.”

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Ekranda seviye hiç bu kadar düşmemişti! İzleyiciye ağız dolusu hakaretler! GENEL - 30.11.2020 Pakistan savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti! Gemide dikkat çeken detay GENEL - 30.11.2020

genel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla