DÜNYA / 21.11.2020 01:10

Polis ve güvenlik görevlisi siyahi adamı döverek öldürdü

Brezilya’daki bir süpermarkette görevli güvenlik görevlisi ile sivil giyimli askeri polis, siyahi bir adamı döverek öldürdü.

YER: FRANSIZ SÜPERMARKET ZİNCİRİ CARREFOUR

Brezilya'nın Porto Alegre kentinde bulunan Fransız süpermarket zinciri Carrefour’da görevli bir güvenlik görevlisi ile sivil giyimli bir askeri polis, 40 yaşındaki Joo Alberto Silveira Freitas’ı döve döve öldürdü. Olayın ardından markete Mobil Acil Bakım Servisi'nden (Samu) bir ekip gelerek, Freitas’a müdahalede bulundu. Freitas, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ KOVULDU

Carrefour tarafından yapılan açıklamada, olaya ilişkin sıkı bir iç soruşturma başlatıldığı aktarılırken, sorumluların hukuken cezalandırılması için önlemler alındığı ifade edildi. Açıklamada, Freitas’ın dövülerek hayatını kaybettiği doğrulandı. Carrefour, olaya karışan güvenlik görevlisini işten çıkardığını aktardı.

OLAY SÜPERMARKET ÇALIŞANI İLE YAŞANAN TARTIŞMA SONRASI OLDU

Saldırganlar, Rio Grande do Sul eyalet polisi tarafından gözaltına alındı. Polis tarafından yapılan açıklamada, sivil kıyafetli olan saldırganın askeri polis olduğu diğerinin ise süpermarkette güvenlik görevlisi olarak çalıştığı aktarıldı. Polis, olayın kurban ile bir süpermarket çalışanı arasında çıkan tartışmadan sonra başladığını ve kurbanın güvenlik görevlilerini aramaya çalışanı işçiyi tehdit etmesi ile patlak verdiğini ifade etti.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Sosyal medyada öfkeye neden olan cinayet, toplumda hala var olan ırkçılığı yansıtmayı amaçlayan “Ulusal Siyahi Farkındalık Günü” arifesinde yaşandı.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Görüntüler paylaşıldı! İsrail ordusu böyle vurdu DÜNYA - 19.11.2020 Görüntüler paylaşıldı! Nakliye uçaklarıyla dev askeri sevkiyat DÜNYA - 13.11.2020
 • Güven Tekstili 21.11.2020 16:54 /

  brezilyanin yarisi siyahi zaten tum topcular kara. siyahi diyerek olayi abartmayin. beyaz siyah farketmez brezilyada

 • Mahmut 20.11.2020 23:50 / 41 kişi beğenmiş /

  Amerikan ,Fransız,Alman ve Brezilya şimdi sıra kimde acaba. Bu görüntüleri gördükten sonra ,Türkiyede diktatörlük var diyenin Allah bin türlü belasını versin.

 • insan 20.11.2020 23:17 / 41 kişi beğenmiş /

  Türkiyede "diktatörlük var!" diye orasını-burasını yırtanlar her halde bu haberi "hoşgörülü polis" diye algılar. Çünkü zekaları o kadar.

 • Dervaz 20.11.2020 23:07 / 24 kişi beğenmiş /

  Siyonizmin köpeği bolsanaroyu seçerseniz böyle olur

 • Rasim 20.11.2020 22:44 / 24 kişi beğenmiş /

  Irkçılık Avrupada da aynısı. Eğer biri ceple kayıt etmesse olay asla medyaya yansımıyor. Bilakis polis teşkilatında bu ırkçılık çok yaygın.

dünya kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla