Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bir kampçı minnoş adını koyduğu yavru tilkiyi yiyecek vererek kendine alıştırdı.

Safranbolu ilçesinde oyun salonu işletmeciliği yapan Mehmet Ünal, yaz aylarında karavanı ile Sarıçiçek Yaylası’nda kamp yaparken yavru tilki ile karşılaştı. Ünal, aç olduğunu düşündüğü tilkiyi yiyecek vererek kendine alıştırdı. Kamptan ayrıldıktan sonra yaklaşık iki ay sonra tekrar aynı bölgeye giden Ünal, arkadaşları ile oturduğu sırada yeniden ‘Minnoş’ adını verdiği tilkiyle karşılaştı. Aralarında bir bağ oluştuktan sonra yanına gelen tilkiyi eliyle besleyen Ünal, o anları cep telefonuna kaydetti.

Görüntülerde insanların bu güzel hayvanları nasıl vurduklarına hayret ettiğini belirten Ünal, “Biricik oğlum benim, burada biraz daha dursam kesin evcilleşir bu hayvan. Bunları vuranlar iyi bir şey yapmıyor. Minnoşum evcilleşti artık. Karşımda yatıyor bana bakıyor” diye konuştu.

Yaz aylarında karavanı ile 30 gün boyunca yaylada kamp yaptığını kaydeden Ünal, “Bu yavru tilki geceleri karavanımın yanına gelmeye başladı. Her geldiğinde yiyeceğimden verip doyurdum. Sonra iyice alıştı her zaman gelmeye başladı” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 5 Yorum Var
 • Asım 27.11.2020 09:05
  Kuyruğunu kesip boynuna takanın hali vahim.
 • ayho 26.11.2020 17:05
  o hayvanı sana alıştıran sevgin değil açlıktır. hayvan açlıkdan sana muhtaç olmuş görünüyor
 • 44Malatya 26.11.2020 15:39
  insanların verdiği yiyeceğe alışan hayvan yine yiyecek için başka bir insanın yanına gittiğinde vurulabilir. Türlü türlü insan var. yabani hayvanlar insanlara alışmamalı.
 • Kabakuyruk 26.11.2020 15:13
  güzel görüntüler ama insana alışıp kötü niyetli insanlara da böyle yaklaşırsa bu güzel canlılar için hiç iyi olmaz gibi..diyoruz ama şu da var.Kentlerde kedi köpekleri de besliyoruz kötü zarar veren insanlar var diye su mama vermemezlik yapmıyorsak ben olsam ben de beslerdim o sevimli Tilkiyi..
 • komutan 26.11.2020 13:48
  vahsi hayati yanliz birakin