Ermenistan'ın ikinci Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, Erivan hükümetinin Dağlık Karabağ Savaşı'nın başlaması için tüm imkanları kullandığını belirterek, "Ermenistan, müzakereleri tıkadı. Hatta Türkiye'yi doğrudan savaşa sokmak için uğraştı, başaramadı" dedi.

Azerbaycan ordusu, işgal altındaki topraklarını kurtarmak amacıyla 27 Eylül'de başlattığı operasyon kapsamında Ermenistan ordusuna ağır darbe vurdu. Türk İHA'larının da desteğiyle Dağlık Karabağ'daki kritik noktaları tek tek kaybeden Ermenistan, Rusya'nın öncülüğünde ateşkes anlaşmasını imzalamak zorunda kaldı. Anlaşmaya göre Dağlık Karabağ Azerbaycan'ın kontrolüne geçerken, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan da eleştiri oklarının hedefi oldu.

Tüm bu gelişmeler sıcaklığını korurken, Ermenistan'ın ikinci Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan'dan itiraf gibi bir açıklama geldi.

"TÜRKİYE'Yİ SAVAŞA SOKMAK İÇİN UĞRAŞTIK, BAŞARAMADIK"

Koçaryan, Ermeni yöneticilerin savaşın başlaması için tüm imkanları sunduğunu belirterek, "Ermenistan, müzakereleri tıkadı. Ermeniler, Türkiye'yi doğrudan savaşa sokmak için uğraştı, başaramadı. Yaptıklarıyla Azerbaycan'a uluslararası meşruiyet kazandırdılar" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 32 Yorum Var
 • Alex. zksallandır 07.12.2020 22:27
  Ermenilerin terkettigi ve ele gecirdigi yerleri yakip yıkmak , insanları katletmek karektiridir Erzurum'da, karsda Karabağ da, hocalıda bu ornekleri gorduk en son kara bağı terkederken 3vleri yaktılar ağaçları kestiler canlı görüntüler olmasına rağmen inkar edip sadece kendilerini kandırdılar bu dünyada her Türk gibi bende hiç guvenmedigim inanmadığım insan türü insanmı onuda bilmiyorum
 • Tsz 07.12.2020 13:48
  Bizim reis sizin gibi ahmakların planına aldanmaz.Azer baycan lideri de vatanına sahip çıkan ve Türkiye ile beraber hareket eden baba adam...Hep var olsunlar.Reisimizle beraber..
 • Mert 06.12.2020 16:32
  Kendini akıllı zanneden zavallı Koçaryan savaşta Kaçaryan oldu! Yan dan yandan
 • Türk Vatandaşı 05.12.2020 22:24
  Türkiye'nin bu tezgaha atlamayan ileri görüşlü yöneticilerinden Allah razı olsun...
 • Oha 05.12.2020 19:15
  Bundan 32 sene once karsli 90 yaşindaki bir dede bize karsta askeriken bize anlatmişti bu ermenileri çetelerinin kurtuluş savaşinda köylerinde yaptiği katliami
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek