Azerbaycan’ın,Karabağ'ı işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonun ilk günlerinde Karabağ'da silah, haç ve tavuk ile poz veren papaz, uzun bir aranın ardından yeniden ortaya çıktı. Kahramanlık mesajları vererek tehditler savuran papaz bu sefer de Erivan'da düzenlenen Paşinyan'ı protesto gösterilerinde görüntülendi.

Azerbaycan'ın 30 yıllık işgali sonlandırmak için Karabağ'a başlattığı operasyonda cephe hattındaki papazlar çok dikkat çekmişti. Operasyonun ilk zamanlarında kameralara sahte kahramanlık pozları vererek Azerbaycan'a göz dağı vermeye çalışan papazlar, uzun süredir ortalıkta görünmüyordu.

İşgalci Ermeni askerlerinin bölgeden temizlenmesinin ardından, operasyon döneminde çok konuşulan papaz, Erivan'daki Paşinyan karşıtı protestolarda görüntülendi.

PAŞİNYAN PROTESTOLARINDA GÖRÜNTÜLENDİ

Karabağ’ı asla terk etmeyeceğini söyleyen Ermeni papaz Ovannes, elinde uzun namlulu tüfek, tavuk ve boynundaki haç ile cephede "direniş" pozları vermişti. Pozların ardından bir kaç kez de askerleri kutsamak için cepheye giden papaz daha sonrasında kayıplara karışmıştı.

Yorumlar 0 Yorum Var