Bakan Koca aşının vatandaşlar için zorunlu olmayacağını ifade ederek bu konuda merak edilenlerle ilgili şunları kaydetti;

Aşının doğrusu zorunlu olmasını şimdilik düşünmüyoruz. Daha çok vatandaşımızı ikna ederek kitlesel aşılamayı yaygın yapma hedefindeyiz. Süreçte vatandaşımıza aşının güvenilirliği ve etkinliği net izah edilirse, ben birçok kimsenin bu noktada farklı yaklaşacağına inanıyorum.

Tüm bunlar vatandaşımıza olumlu bir şekilde anlatılırsa, sonuçlar gerçekten olumlu olursa ben farklı bir yaklaşım içerisinde olacağını düşünmüyorum. Biz aşı yapılan kişinin HES koduna, e-nabız'a işlemiş olacağız. Aşının yaygın uygulanmasıyla birlikte birçok şirket, kuruluş veya yapı aşı yapılmasını önemseyebilecek.

Aşının yaygın yapımla dönemi sonrası uçağa binmek için, otobüse binmek için, ulaşım için istenebilir. Bugünün konusu değil ama yaygın yapıldıktan sonra güvenilirliği daha çok sağlamak için bu istenebilir.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Acil 13.06.2021 22:51
    Sorum var! uçakla seyahat edebilmek için 2. aşı olmak gereklimidir ? ACİL !
  • Misafir 10.12.2020 02:15
    Eyvah bizlere eyvah
  • Mine 09.12.2020 22:02
    Otobüse, uçağa binerken istenebileceği vurgulanmış.Yani sonuçta herkes istemese de aşı olacak . Sonucunda iflâh olunamayacak hastalıklara yakalanmayacağımızın teminatı verilecek mi ?Vebalini kim üstlenecek ?