Brezilya’da 15 yaşındaki çocuk, 3 yaşındaki küçük kız kardeşini yoldan geçen aracın altında kalmaktan son anda kurtardı. O anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, Brezilya’nın Mato Grosso eyaletinde bulunan Rondonopolis şehrinde 10 Aralık’ta meydana geldi. Güvenlik kamerasına yansıyan olayda, cadde kenarındaki dükkândan çıkan küçük bir kız (3) caddenin karşısına geçerek motosikletli birinin yanında durmaya başlıyor. Daha sonra küçük kızın ağabeyi (15) olduğu ifade edilen bir erkek ve başka bir kız da aynı dükkandan çıkarak, küçük kızına yanına gitmek için araçların geçmesini bekliyor. Bu sırada küçük kız yola doğru yürümeye başlıyor, aracın geldiğini gören ağabeyi ise hemen yola koşarak küçük kız kardeşini aracın altında kalmaktan son anda kurtarıyor. Söz konusu aracın sürücüsünün de hemen frene basarak, aracı durdurduğu görülüyor.

“KAHRAMANCA BİR EYLEMDİ”

Dükkanın sahibi Alex da Silva Marques’in ise olayla ilgili olarak yerel medyaya konuştu. Marques, “O sırada tam olarak ne olduğunu anlamadık, ancak olayı kameradan izlediğimde dizlerimin bağı çözüldü ve gözlerim doldu çünkü (ağabeyinin) küçük kızın hayatını kurtardığını gördüm. Kahramanca bir eylemdi” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 20 Yorum Var
 • Bir müslüman 19.12.2020 21:11
  O kadar küçük bir çocuğu yalnız başına trafiğe salan abisinin sorumluluğu var neyazıkki. En başta kendi sorumluluğunda olan küçük kızı yanından ayırmamalıydı. Allah korumuş. Yorumcu FBI: Hem terbiyemize hemde güzel dinimize yakışmamış yazdıklarınız.
 • Mert 19.12.2020 20:34
  Bayan eliyle çocuğu omuzundan dürtüyor..sonrasında koşuyor.. düzmece olabilir..
 • Serhat 19.12.2020 19:42
  FBI Bence sen müslümanlığa hiç yakışmayan bakış açını bir an evvel ve günahkar olarak ölmekten kurtul!
 • Toprak 19.12.2020 19:14
  FBI,Ne kadar İslamın ruhuna aykırı bir yorum.Sen orada olsan hiristiyan budist veya ateist çocuğu kurtarmak için atılırken sen kenarda seyredecektin öyle mi??? ..Sonra da islam alemi niye böyle niye Allah gazabını üstümüzden niye kaldırmıyor diye düşünüp duruyoruz.
 • Trabzon 19.12.2020 18:39
  FBI rumuzlu arkadaş. Nereden biliyorsun büyüyüp öyle öleceğini. Takdir eden en hayırlısını bilen biliyor... O sonsuz merhamet sahibi...
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek