Çin’in başkenti Pekin’de Kovid-19 vaka sayılarındaki ani artış nedeniyle “acil durum” ilan edilmesinin ardından bazı semtlerde giriş çıkışlar kapatılıyor. 

Çin Komünist Partisi’nin, Pekin'de Kovid-19 vaka artışı nedeniyle başkentteki tüm semtlerde "acil durum"a geçildiği ve virüsün görüldüğü yerleşim yerleri ve köylere giriş-çıkışların kapatılacağının duyurulmasının ardından hareketlilik sürüyor. 

Başkentin kuzeydoğusunda bulunan ve Pekin Başkent Uluslarararası Havaalanı yakınlarındaki Şunyi semtinde art arda vakaların tespiti nedeniyle başkentte acil durum sürüyor. 

Acil durum ilanından sonra pek çok bölgede giriş-çıkışlar durdurulurken, hareketliliğin yüksek olduğu tüm noktalarda denetim ve kontroller sıkılaştırıldı.

Havaalanı çalışanlarının bir bölümünün Şunyi semtinde ikamet ettiği biliniyor.

Bölgede 92 laboratuvarda 800 bin kişiye Kovid-19 testi yapılacağı ifade edildi.

Sosyal medyaya düşen görüntülerde insanların test alanlarında uzun kuyruklar oluşturdukları görülüyor.

Pekin yönetimi Kovid-19 önlemlerinin sıkılaştırılmasını sağlayan acil durumu ilanıyla Yeni Yıl dolayısıyla kutlamalar, şehir dışına yapılacak seyahatler ve kentte toplu halde yapılan eğlence ve dini etkinliklerin iptalini kararlaştırdı. Yetkililer, üniversite ve dengi okulların öğrencilerinin Pekin’den ayrılmaması gerektiğini duyurdu.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • kelleci 28.12.2020 17:57
  baktı ülkeler üstüne geliyor çinin şimdi bizde de var gösterişine geçtiler biz hala cidden vurunacakmıyız bu aşıyı
 • Fatih 27.12.2020 23:44
  Orada aşı bulundu neden aşı olmuyorlar. Çin önce kendi vatandaşını neden aşı yapmıyor anlaşılır gibi değil. U işin içinde büyük oyunlar dönüyor. Allah zalimleri kahr eylesin.
 • MAK 27.12.2020 22:58
  Kafir kendi çukuruna düşmeye her zaman mahkumdur
 • master 27.12.2020 22:22
  şimdiye kadar partiler düzenliyor eyleniyorlardı nolduda aşı zamanı gelince gene korona yayılıverdi gene neyin peşinde bu çinliler hani ilk zamanlar durduk yere düşüp ölenler titreyenler bagıranlar kriz geçirenler balkondan atlayanlar vardı videolar gösteriyorlardı. binlerce kişi korona hastası oldu kim bagırdı kim durduk yere düşüp öldü yalancı çin yine bir oyun peşinde.