Amasya’da yaşlı bir adam Yeşilırmak’ta boyu kadar büyüklükte balık yakaladı. Adamın dev yayın balığını yakalamak için sırılsıklam olduğu o anlar çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Olağanüstü kuraklığın etkisindeki kentte yağışların olmaması sonucu su ve oksijen seviyesinin adeta dip yaptığı Yeşilırmak’ta canlılar da bu durumdan etkilendi. Bazı bölgelerde balık ölümleri görüldü. Kıyıdaki canlı balıklar oltalarla ve nehre giren vatandaşlar tarafından avlandı.
55 Evler Mahallesi Ataşehir mevkisinde nehrin kıyısında dev yayın balığını görüp suya giren yaşlı adam önce elindeki kesici aletle birkaç darbe vurdu. Sonra sırılsıklam olmasına rağmen takip ettiği balığı uzun uğraşı sonucu yakaladı. Nefes nefese kalması üzerine bir süre dinlenmesinin ardından solungaçlarından tutup kıyıya çıkardı.

O anlar çevredekiler tarafından cep telefonu kameralarıyla anbean kaydedildi. Bazı vatandaşlar "Helal olsun dayı" diyerek alkışladı.

Yorumlar 29 Yorum Var
 • AHMET 16.01.2021 17:27
  Böyle balık tutacağına aç kal daha iyi. Balığı resmen dövüyor. Öldürüyor .Vahşice bir davranış.
 • nayır nolamaz 15.01.2021 18:16
  bir belgesel izlemiştim yerliler bundan daha büyük balığı yakalıyor ve bırakıyor sorduklarında diyorki bizim ihtiyacımız 3 -5 küçük balık fazlasına zarar verirsek cezalandırılırız diyor birdaha bu nehir bize balık vermez diyor saygılarımla
 • muyo 14.01.2021 23:34
  eğer ticaretini yapmıyorsan tabiki ihtiyacın olan balığı tutacaksın amma nevarki bunu hocalarımıza da sorabilirsiniz balığı herhangi bir şeyle vurarak öldürmek balığı mundar eder
 • ne. 14.01.2021 21:50
  bu canlıları yok eden ve bilerek canını yakan insanlar gerçekten doğuştan şeytan
 • ŞİMARIK İNSAN 14.01.2021 16:59
  Havada, karada, denizde, derede, gölde yaşayan ne kadar canlı varsa hepsini yok edin, kökünü kazıyın. Ormanları yakın, tarım alanlarını imara açın, dereleri kirletin, gölleri kurutun, yaylalara hücum edin. Denizlerin tabanını gırgırlarla tarayın bir tane balık bırakmayın, geriye kalan deniz suyunun da içine mıçın. Allah hala sizi doyuruyor mu? O zaman havayı da kirletin, binlerce sondaj yapın yeraltı sularını da kurutun, toprağı ilaçlayıp zehirleyin, bitkilerin genlerini değiştirin, dağları delin, maden ocakları açıp meraları kazıyın. Bunlar kesmediyse birbirinizi boğazlayın. Hah şimdi rahatladınız mı? Korona size saldırmasında kime saldırasın. Allah sizi aç susuz bırakmasında kimi bıraksın?
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek