Halk TV ana haber sunucusu İrfan Değirmenci'nin Başkan Erdoğan'ın Ankara Şehir Hastanesi'nde Kovid-19 aşısı olduğu sırada sarf ettiği sözler büyük tepki çekti. 

Değirmenci "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da aşı yapılıyor şu sıralarda ama içeriden görüntü vermiyorlar. Sinovac aşısıdır diye düşünüyoruz. Başka ne olacak; hani garibana Sinovac da hali vakti yerinde olana BioNTech mi" sözleriyle kirli bir algı operasyonuna girişti.

TEPKİ YAĞDI

Sosyal medyadan skandal sözlere ilişkin "Malesef ki bunlara daha aşı bulunamadı türünün son örnekleri" şeklinde yorumlar yapıldı.

BAKAN KOCA: İNAKTIF AŞI, BİLİNEN EN KADİM AŞI YÖNTEMDİR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Çin'den getirilen CoronaVac aşısı ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı;

Her geçen gün aşıyla ilgili yeni ve eksik ya da asılsız haberler yayılıyor. Neden inaktif aşı tercih edildiğini bir kez daha izah etmek istiyorum. İnaktif aşı, bilinen en kadim aşı yöntemdir. İnaktif aşılar, çocukluk çağı aşılamlarında yaygın olarak kullandığımız aşı türüdür.

Bu daha önce tecrübe ettiğimiz ve faydasından emin olduğumuz bir yöntemdir, temel bir kaidedir. Tecrübe edilmiş olanın tekrar tecrübe edilmesi gerekmez. Ayrıca ülkemizde devam eden aşı çalışmalarından önde giden üç tanesi inaktif aşılardır. Aşılama programının devamı açısından da bu önemli ve değerlidir. 

Yorumlar 322 Yorum Var
 • Serhat 16.01.2021 01:30
  Irfan sen tam bi chp trolüsün.haberci falan degilsil.militan zihniyetli ark niyetli bi sinsisin.Allah seni akpartiye muhtac etsin insallah.ogünleride görelim.
 • Mustafa 15.01.2021 12:06
  Ya bunlar nasıl bir mahlukatın.nasil sinsi bir varlık . bunlar insan olamaz.
 • a.a 15.01.2021 12:01
  bütün kanallar vardı ama sizin gibiler yoktu
 • abdullah 15.01.2021 11:31
  sizi vatan hainleri .bütün televizyonlar canlı verdi .ama sizin işiniz ihanet. yazıklar olsun size ermeni tohumları.
 • Ahmet Karslı 15.01.2021 11:22
  Bu CHP ve yandaşları her şeyin aksini söylemekte mahirdirler
Daha fazla yorum görüntüle