Doğada nadir görülen vaşak, Sivas'ın Divriği ilçesinde sokakta gezinirken vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Sibirya soğuklarının etkisini hissettirdiği Sivas’ta kırsalda yiyecek bulmakta güçlük çeken yabani hayvanlar, insanların yaşam alanlarına inmeye başladı. Divriği ilçesinde de doğada nadir görülen ve nesli tükenmekte olan vaşak yiyecek aramak için ilçe merkezine kadar indi. Cedit paşa mahallesinde sokakta dolaşarak yiyecek arayan vaşak, cep telefonuyla görüntülendi. Öte yandan vaşak, bir köpek yavrusunu ve bir kediyi de telef etti.

Vaşağın ilçe merkezinde görüldüğünü belirten Musa Çoban, “Sivas’ın Divriği ilçesinde yaşıyorum. Bugün eşim ve yeğenlerim bahçede yabani bir hayvan görmüşler. Hayvan nesli tükenmekte olan vaşak isminde hayvanmış” dedi.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • başkan 25.01.2021 11:18
    bi parça ekmek verseydiniz aç kalmış yasaklardan ötürü :( yoksa avlanır diye bile olsa inmezler şehir merkezine birde yakalayıp teslim etseydiniz çip takıyorlar nesli tükenmekte olan hayvanlara
  • bozkurt 25.01.2021 09:42
    dağda ki kuşlar aç kalmasın buğday serpin diyenler... ümmetin evlatları. osmanlı da yaban hayvanlarına verilen önem... insanların hayırda yarıştığı bir toplumdan bana ne benim cebime giren ne ki diyen topluma... mülkün sahibi Allah... bu kedi yarın davacı olmaz inşallah.
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek