Son haftalarda kardeş Türkiye ile Pakistan arsındaki ilişkileri gündeme getiren Yunan medyası, bugün de sıra dışı bir röportaja imza attı.

Yunan Pentapostagma gazetesine konuşan emekli Hintli general Gagandeep Bakshi, Yunanistan ve Hindistan'ın Ege Denizi'nde birlikte tatbikat yapabileceğini söyledi. Hindistan Başbakanı Narendra Modi'ye yakın isimlerden olan Bakshi, Türkiye'yi suçlayıp Hint donanmasının bir an önce Ege Denizi'ne gönderilmesi gerektiğini savundu.

"DONANMAMIZ HEMEN EGE'YE GELMELİ"

Gazete muhabirinin "Son yıllarda hem Ege'de hem de Doğu Akdeniz'de Türk gemileri ile tatbikat yapan Pakistan gemilerini gördük. Yunan ve Hint donanmaları arasında ortak tatbikatlar görebilir miyiz?" sorusuna cevap veren Hintli general, "Elbette. Yunan ve Hint donanmaları arasındaki tatbikatlar hemen başlamalı. Hindistan donanması çok güçlü. Amerikan, Japon ve Avustralya donanmalarıyla tatbikatlar yapıyoruz. Yunanistan'ın da güçlü bir donanması var. Hint Donanması hemen Ege'ye gelmeli" diye konuştu.

"TÜRKİYE VE PAKİSTAN ORTAK DÜŞMANIMIZ"

Yunanistan ile Hindistan'ın tarih boyunca sağlam bağlarının olduğunu belirten emekli general, "Günümüzde iki ortak düşmanımız var. Biri Türkiye diğeri ise Pakistan. İstihbarat alanında olduğu kadar savunma alanında da birlikte çalışmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"ANKARA BİZE MEYDAN OKUYAMAZ"

Türkiye'nin kardeşi Pakistan ile ortak hareket etmesini kendisine yediremeyen Hintli general, Türkiye'nin bölgeyi istikrarsızlaştırdığını belirterek, "Ankara, Hindistan ve Yunanistan'a meydan okuyamaz. Bu konuda netiz" dedi.

"TÜRKİYE AVRUPA'YI FETHETMEK İSTİYOR"

Çin, Türkiye ve Pakistan'ın işbirliği içinde olduğunu öne süren Bakshi, Türkiye'nin göçmenleri koz olarak kullandığını söyleyerek, Ankara'nın nihai amacının Avrupa'yı fethetmek olduğunu iddia etti.

HABER7

Yorumlar 9 Yorum Var
 • bekir 26.01.2021 21:38
  onlar önce ineklerden izin alsınlarda gelsinler
 • Tarık 26.01.2021 19:44
  Hadilen oradan o taptiginiz inekler korur gelin hele bi bizden kurtulmak için bizim mangal yaptığımız ineklere dua edersiniz
 • Mert 26.01.2021 14:36
  100 yıl önce elimizde imkan olmadan ingiliz ve fransız donanmasını batırdık şimdi güçlü bir türkiye var dikkat edin ege denizinin dibini boylamayın sonra . .
 • adsız sofi 26.01.2021 05:55
  adamsan sizi yıllarca sömüren ingilizlere kafatut hadi.
 • Lazım 26.01.2021 01:07
  Gel gel Çanakkale, Anadolu çok gördü sizin gibi sırtlan sürüsünü.
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek