Olay, çarşamba günü saat 12.00 sıralarında, Manavgat'ın Aşağı Hisar Mahallesi'nde ırmak kenarında meydana geldi. Çocuklarıyla birlikte köpeğini gezdiren Eray Manav, evlerinin yakınındaki Kaledibi mevkiine geldi. Bu sırada sahibi tarafından tasmasız dolaştırılan pitbull terrier cinsi köpek, Lucky'ye saldırarak, ayağına dişlerini geçirdi. Her iki köpek sahibi Lucky'i pitbullun ağzından kurtarmak istese de başarılı olamadı. Gelen bir vatandaşın müdahalesi sonucu Lucky kurtarılırken, Eray Manav köpeğini veterinere götürdü. Olay sırasında Eray Manav'ın biri 11, diğeri 7 yaşındaki iki çocuğu, büyük korku yaşadı.

'BİR ŞEY OLMAZ BEN RAHATIM, SEN DE RAHAT OL'

Her zaman olduğu gibi çocuklarıyla köpeklerini gezdirmeye çıkardığını anlatan Eray Manav, “İnsanları uyarıyoruz. Bunları herkes uyarmış, 10 kez ben uyardım. 'Tut köpeğini' dedim. 'Bir şey olmaz ben rahatım, sen de rahat ol' dedi. Yanımda 2 çocuğum var, çocuklara saldırsaydı ne olacaktı?" diye konuştu.

Çocuklarının o sırada çok korktuğunu anlatan Manav, “Çocuklar kendilerini yerden yere vuruyor, çantayı atıyor, şapkasını çıkarıyor. Kız bir tarafa, oğlan bir tarafa koşuyor. Allah korusun çocuklara da saldırabilirdi" dedi. Eray Manav, köpeğin sahiplerinden pazartesi günü şikayetçi olacağını söyledi.

GÜVENLİK KAMERASI KAYDETTİ

Bu arada saldırı anı, yakındaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde köpeğin saldırması, vatandaşların çabaları, çocukların korku ve çaresizlik içerisinde koşuşturmaları yer alıyor.

Yorumlar 7 Yorum Var
 • Umur 05.02.2021 23:08
  Çoğu kişiliksiz itibar görürmüyüm umuduyla besliyor Ama ceza yazması gerekenler önleyici tedbir yerine anca oturmuşlar birileri yaralansın şikayet edilsin öyle bakalım diyor Elini kolunu sallayarak tasmasız gezdiren gezdiren Hani yasaktı
 • Umur 05.02.2021 23:06
  Hani yasaktı bu hayvanları beslemek Hani cezası vardı Cezayı kesecek kurumlar illaki şikayet gelmesini mi bekliyor Herkes sokaklarda rahat rahat gezdiriyor bu hayvanları Birilerinin canı yanmadan önlenemez mi
 • HACIOĞLU 05.02.2021 22:18
  serserilim modeli giyor esorman zincir it dolas ne bu kime faydan var ne yapıyorsun ahkam keser iki misafir yemek ismarla adam ol ozunde ozune don.
 • HACIOĞLU 05.02.2021 22:14
  kopek ortada dolasmaz bag bahce gerek insan laftan anlamiyor insanlarin icinde hayvan olmaz.
 • Yozgatlı Fetih 1453 05.02.2021 21:11
  Bu ülkede çok büyük yasa boşluğu var. Buda bu ülkede adalet yok demek
Daha fazla yorum görüntüle